Wpis z mikrobloga

@Mikizord: @marcpol @G123 jansy gwint, to kiepsko. Słyszeliście żeby deweloper egzekwowal karę umowna za wpłatę samej transzy banku po terminie? Brakuje tylko przelewu z banku niestety


@obywatel_gov: Wygląda to różnie. Z mojego doświadczenia najczęściej deweloper nie pobiera odsetek w takich przypadkach, ale są też przypadki, gdzie są one naliczane. Jeśli opóźnienie wynika z winy banku to można dochodzić odszkodowania.
@obywatel_gov elo. Masz umowę podpisaną z pekao? Kojarzysz czy w umowie masz taki zapis że kara za brak wpływu 2x raty to +1.5 procenta marzy ale w okresie zmiennego oprocentowania czyli po 10 latach. W tej wstępnej tak mam wpisane i ciekaw jestem czy w ostatecznej też tak jest
setek w takich przypadkach, ale są też przypadki, gdzie są one naliczane. Jeśli opóźnienie wynika z winy banku t


@bizancjo: Zawsze można spróbować skontaktować się z deweloperem, wyjaśnić jak wygląda sytuacja i poprosić o odroczenie płatności na kilka dni. Z drugiej strony zgodnie z Kodeksem cywilnym, jeżeli złożyło się dokumenty o uruchomienie zgodnie z terminem w umowie, a bank nie uruchomił kredytu w tym terminie, w przypadku naliczenia odsetek przez dewelopera