Wpis z mikrobloga

Cześć,
chciałbym kupić mamie na prezent czytnik ebooków. Sporo czyta, głównie w legimi, bo na ten moment tylko to zna :D ale pewnie jak znajdzie inne źródło skąd może pobierać książki to będzie też z czegoś innego korzystać. Co polecacie? Jakby było do 500zł to super, ale jeśli tego typu sprzęt jest droższy to jakoś będę musiał ogarnąć ;p Fajnie jakby miał możliwość rozjaśniania/przyciemniania ekranu i emitował mało światła neibieskiego, bo do tej pory czytała z laptopa i oczy ją bolą. Nie wiem co oferują takie czytniki, ale jeśli jest coś na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy zakupie to prośba o podpowiedź. Z góry dziękuję.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kindle #pocketbook #kobo #kiciochpyta #czytniki #ebook #ebooki
  • 15
  • Odpowiedz
@Skromniacha: kindle ma regulowana jasnosc i podswietlenie w cieplych kolorach, i ogolnie dobry jest, ekran szybko sie zmienia i nie trzeba na kazde menu czekac ponad sekunde jak w tanich czytnikach
  • Odpowiedz
@Skromniacha: posiadam prawie 10 letniego inkbooka i mogłabym ci go polecić ale raczej już nie idzie go dostać :/ jedynie co mogę doradzić to to, że jakby wybór padł na Kindla to lepiej dopłacić do wersji bez reklam - podobno strasznie utrudniają życie
  • Odpowiedz
@Skromniacha: Ja kupiłam sobie i mamie inkbook jakiś najzwyklejszy model. Nie pamiętam ile kosztował ale coś w okolicach 200-250 zł około 4 lat temu. Nie byłam pewna czy w ogóle czytnik jako zamiennik książek mi podejdzie, a okazało się, że to bardzo spoko rozwiązanie i sam model też się sprawdził, ma podświetlany ekran i ogólnie wszystko co powinien mieć. Jedyny minus nie szło ogarnąć normalnych etui.

Edit: Widzę, że teraz
  • Odpowiedz
  • 0
@An-Dagda: @Pandzia_art @asiaczk a czym różnią się te czytniki? taki inkbook od kindla? Dla mnie jeszcze nie padł wybór na nic, bo sam nie bardzo się w tym orientuję, a o kindlu słyszałem po prostu. Nie mam do żadnego czytnika żadnych uprzedzeń, bo nie mam neistety z nimi doświadczenia, dlatego pytam Was :) te inkbooki działają szybko? i z jakich stron można książki czytać na poszczególnych czytnikach?
  • Odpowiedz
@Skromniacha: Od ponad dwóch lat mam Inkbook Calypso plus, nie mam zastrzeżeń. Obsługuje abonamenty Legimi i EmpikGO oraz oczywiście możesz wgrać sobie dowolne epuby z zewnątrz. Ma regulowaną jasność i podświetlenie w ciepłych kolorach, ale jak mam to wyłączone w ogóle. Ekrany typu e-ink nie muszą być przecież podświetlone od wewnątrz, żeby działały. Korzystam jak z książki papierowej - czytam przy świetle dziennym lub lampie.
  • Odpowiedz
@Skromniacha po pierwsze nie daj się wmanewrować w żadne inkbooki to gunwo. Jak czyta Legimi i ma abonament to pocketbook aczkolwiek Kindle imo lepszy. Moja mama np mówi że po przesiadce z kindla to ja pocketbook denerwuje i gdyby nie Legimi to wolałaby kindla (ale to też był jej pierwszy czytnik), który jest imo lepszy dla starszych osób bo jest user friendly
  • Odpowiedz
@Skromniacha: Jeżeli mama trochę ogarnia w komputer to kup kindla. Wtedy można korzystać z legimi na nim tylko trzeba go synchronizować z komputerem. Jeżeli to problem, to kup inkbooka, wtedy masz tam aplikację legimi i łatwiej można wybierać pozycje.
  • Odpowiedz
@Skromniacha: Najlepsze do Legimi są PocketBooki. Nie daj się wpuścić w inkBooka. Tu znajdziesz zgodne modele: cyfranek.booklikes.com/post/1801698/wypozyczalnia-e-bookow-legimi-na-czytnikach-pocketbook-zestawienie
  • Odpowiedz
  • 0
@An-Dagda: @jeden_na_dziesiec @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol @Foxlifejenkins @Foxlifejenkins @Cyfranek @proximacentauri @Ziombello @Pandzia_art @asiaczk
A gdzie jest największa baza książek? Legimi? Bo moja mama czyta jakieś kryminały, romanse, czasem coś pod thriller, nie jest zbyt biegła jeśli chodzi o sprawy komputerowe i potrzebowałaby, aby w miarę prosto się to obsługiwało. Ona ma doświadczenie wyłącznie z Legimi, bo kiedyś z biblioteki miejskiej otrzymała darmowy dostęp to
  • Odpowiedz
lepiej dopłacić do wersji bez reklam - podobno strasznie utrudniają życie


@Pandzia_art: nie za bardzo rozumiem tego bólu o reklamy które pojawiają się na wygaszaczu, czasem nawet ciekawsze i ładniejsze od standardowego wygaszacza :)
  • Odpowiedz