Wpis z mikrobloga

#marsz byłem na marszu i powiem Wam, że było super :D ludzi w cholerę. Sądziłem, że stoję z samego przodu ale w momencie, jak ludzie zaczęli iść i się mieszać w jego pierwszej fazie, to po chwili jego początek całkowicie umknął mi z oczu. Finalnie na mecie stałem gdzieś w okolicy telebimu. Atmosfera genialna. Masa pozytywnie nastawionych osób z wiarą w to, że uczestniczą w czymś co ma znaczenia. Zero agresji, wszyscy dla siebie mili, dużo rozmów z przypadkowymi ludzmi na tematy polityczne i heheszki z pisu. Kompletnie mi nie po drodze z podglądałem, że politycy to zbawcy. Ale sytuacja dziś wygląda tak, jak powiedział Tusk - to nie jest przypadek, że osoby kojarzące się w Polsce z tak wieloma pozytywnymi emocjami, z tak różnych środowisk są dzis przeciwko rządowi. PiS nie umiał zagospodarować sercami ludzi inaczej niż poprzez kupowanie ich i oszukiwanie narodowościowymi frazesami. Oferował za to rozwijanie uwłaszczenie się i deptanie każdego krytykującego (słynne słowa Kaczyńskiego, gdy mówi by im nie przeszkadzać jeśli się ich nie wspiera). Tego, jak się źle dzieje w kraju świadczy nie tylko sam marsz z dziś ale też fakt, jak przemilczały go rządowe media. To już nie jest manipulowanie przekazem - to jest bezczelne budowanie banki medialnej, której by się nie powstydzily państwa reżimowe. Naprawdę już coraz mniej jest rzeczy, które trzymają nas po stronie wolnego świata. Kroczymy coraz śmielej w kierunku, z którego nasz kraj uciekła ponad 30lat temu. Nie zmarnujmy tej szansy za dwa tygodnie bo kolejnej może nie być. Pisałem to ja - Mirek z Polski B, regionu uznawanego za bastion PiS ;)
  • 11
@szychun Mirek jak już jesteś w domu to idź do stodoły, znajdź tam jakieś koło i #!$%@? się w czoło ( ͡º ͜ʖ͡º) W jakim kierunku kroczymy? Ktoś zakazuje Ci wypowiedzi? Gdyby tak było to ten napisany przez Ciebie esej-wysryw nie miałby tutaj miejsca. #!$%@? co usłyszycie od kogoś i przekazujecie dalej, jak ode mnie chłopaczek z pracy #!$%@? że za PO było lepiej bo jego rodzice
@K4rpik: Propaganda TVP w stylu rosyjskim, podsluchiwanie Pegasusem opozycji, połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i naczelnego prokuratora, próba upolitycznienia sądów, nękanie kobiet i nastolatków po protestach, zakazanie aborcji. Nie wcale nie kroczymy w kierunku pełzającego autorytaryzmu ale ja powiem więcej w kierunku zwykłego faszyzmu.
@Yossarian82 a co ciekawe - to co wymieniłeś to nie jest nawet skromna część tego co niszczy i zagrabia PiS. Nepotyzm, niszczenie polskiej waluty, manipulowanie gospodarka, całkowicie ignorowanie obywatela gdy w grę wchodzi wizerunek partii, niegospodarność zarówno państwowa własnością jak i budżetem, używanie służb do własnych celów, tworzenie systemu nauczania zgodnego z linią partii, odchodzenie od współpracy z demokratycznymi partnerami międzynarodowymi i wiele więcej
@Yossarian82:

zakazanie aborcji


No to jest ta konstytucja, czy jej nie ma? Przestrzegać jej, czy mieć ją w dupie? Aborcja wciąż jest dopuszczalna, ale wyleciała możliwość jej przeprowadzenia z powodu wad płodu. Tak orzekł TK, a nie PiS.

@szychun tak, tak, tak. Na kryzys w całym naszym regionie nie ma wpływu koroniak, nie ma wpływu wojna i związane z jednym i drugim zaburzenia w dostanie surowców i tras handlowych. To wszystko
@Rozkoszniaczek korona i wojna miały wpływ na pewien stan gospodarki. Ale nie miały wpływu na rozwalanie publicznych pieniędzy na prawo i lewo. PO nie robiło populistycznych zagrywek pod wyborców tylko po to by utrzymać władze. Gdy byli u władzy podjęli sporo niepopularnych decyzji tyko dlatego bo myśleli i kondycji państwa w dłuższej perspektywie. I nie kłócili się z Niemcami, ale też z szeregiem państw UE, tylko dlatego bo mieli takie widzimisię.
@szychun:

. I nie kłócili się z Niemcami, ale też z szeregiem państw UE, tylko dlatego bo mieli takie widzimisię.


Co to, to tak. KO nigdy bym nie posądził o kłócenie się z Niemcami. W końcu to za ich rządów rozpoczęto budowę Nord Stream.
@Rozkoszniaczek zarzucanie PO stawianie stosunkowo z Niemcami ponad interes Polski jest śmieszne. Mówiąc najprościej - mamy dwóch sporych sąsiadów, nie da się grać samotnie bez współpracy bliższej z którymś z nich. Z jednym obecnie nie ma szans na współpracę. Z drugim - bogatszym i demokratycznym nie chcemy współpracować z własnego wyboru. Do niczego dobrego nas to nie doprowadzi