Wpis z mikrobloga

@chapeaunoir: fakty to są takie, że jak już ukraińcy gineli to za pomoc Polakom, poza tym ten artykul to zaden fakt, tylko analiza jakichs nazwisk, nie wiem jak i gdzie zidentyfikowanych ;]

Wlasnie... Przed chwila slyszalem, ze Bandera nie ma nic sobie do zarzucenia bo on sam nikogo nie zabil...no w sumie jak Lenin, toz to ta sama retoryka.

Pytam tylko po co wznosic pomniki oprawcom, a potem jednych oprawcow czcic,
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: (#)

No to skoro gineli za pomoc Polakom to potwierdzasz co tam pisałem czyli to, że więcej Ukrainców poświęciło własne życie aby ratować Polaków niż zabijało.

Drugie źródło mówi o 80 tysięciu ukraińskich ofiar. http://nawolyniu.pl/artykuly/kulinska1.htm

Czyli ktoś tam ginął i tak sobie po prostu dla beki o tym nie mówią.

Wlasnie... Przed chwila slyszalem, ze Bandera nie ma nic sobie do zarzucenia bo on sam nikogo nie zabil...no w sumie
@chapeaunoir: ta trumna to pogrzeb upowca ;]

No taki procent ktory godzi sie na wznoszenie pomnikow

No wlasnie, kto ginal? Bo polacy maja ofiary w rodzinach, sam mam, a ukraincow nie spotkalem co sie o tym wypowiadali...troche to robienie z oprawcow ofiary :) zaraz sie okaze ze to ukraincy gineli na wolyniu, a polacy zrobili upa, a bandera to polak...toz to zwykla wojna informacyjna jak z niemcami, tylko ze na ukrainska
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: (#)

Wyszukaj w grafice i wyskoczy ci rekonstrukcja walki Ukraińskiego SS z Komunistami.

Przecież w tym artykule masz napisane kogo mordowali, wystarczy przeczytać.

OUN-SB sporządzała tzw. "czarne listy" podlegających likwidacji Ukraińców (Derżawnyj Archiw Riwnenskoji Obłasti (dalej: DARO), nr inw. 35 (6446) ). W "Powiadomieniu" UPA podano: Za dezercje, za niewykonanie rozkazów swoich przełożonych, za szerzenie wrogiej propagandy (...) zgodnie z decyzja Ukraińskiego Sadu Rewolucyjnego, zostali rozstrzelani: Chropot Wasyl, Karpiut Roman,
@chapeaunoir: ty wyszukaj, bo dalem z rekonstrukcji i z pogrzebu ;] tam upowcy są chowani w tych. Klimatach

Ja to znam, w upa dzialali sowieccy szpiedzy, to jest fakt, pytam tylko jak mozna czemus takiemu holdowac, a do ukrainskich dokumentow zaufanie to naiwnosc...

Ja nie propaganduje niczego, ja tylko nie jestem zadowolony z ukrainskiego zaklamywania faktow i historii, ktora ujawnilem :)
@WykopToKolkoWzajemnejAdoracji: (#)

http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/wydarzenia/galeria/433808,2,ss-galizien-zdjecia-z-rekonstrukcji-na-ukrainie-galeria-zdjec.html

Odtworzono nawet pogrzeb zabitych w walce żołnierzy. Symboliczny "pochówek" na cmentarzu wojennym obok wsi Czerwone


a do ukrainskich dokumentow zaufanie to naiwnosc...


To głównie nie dokumenty tylko listy, pamiętniki itd.

nie jestem zadowolony z ukrainskiego zaklamywania faktow i historii, ktora ujawnilem :)


Które ujawniłeś? xD
@chapeaunoir: jedno zdjęcie...a drugie? :) o prosze, stąd jest: http://forum.gazeta.pl/forum/w,48782,89575657,104550268,SS_manski_pogrzeb_we_Lwowie.html nie pierwszy i nie ostatni ssman tak uczczony i pochowany :)

Przypominam, ze mordowanie ukraincow i zydow w 2rp to taka dosc naciagana sprawa, ci ludzie byli obywatelami polski i byli wierni polsce...wiec nie gineli za ukrainskosc, a za polskosc, a nie narod ukrainski ponosil straty tylko Polska i jej obywatele :)