Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika #diy potzrebuje zrobić obwód, który po pewnym czasie rozłączy obwód z włącznikiem. Znalazłem po angielsku taki opis ale za wąski jestem żeby to na schemat przerobić. Ktoś pomoże?

When the float switch is in the off position (low water level), Q1 is in full conduction, keeping Q2 in its off condition. The buzzer is off. When the switch is in closed position, (overflow level), the capacitor C1 charges up through R1, causing Q1 to turn off for a time period, this allows Q2 to turn on in turn the buzzer comes on., After the cap C1 charges up, then Q1 turns back on turning off Q2, and the buzzer turns off. Extra circuitry can be added for discharge of C1 if needed for additional times to use it over again.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem po angielsku taki opis ale za wąski jestem żeby to na schemat przerobić.


@bieniek: masz opis schematu i chcesz na jego podstawie wykminić schemat? Zwykle to się robi w dokładnie odwrotnej kolejności i raczej to bym polecał :)
Schematów wyłączników czasowych masz w sieci pierdyliardy, a to czego potrzebujesz można zrealizować na NE555 jeśli chcesz samemu, a jeśli nie, za nie tak duże pieniądze kupisz gotowca.
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka: Układ jest był z 'monitora' napełnienia zbiornika. Kupiłem na allegro jako monitor napełnienia szamba. Okazało się że jest to bezprzewodowy dzwonek do drzwi taki jak tutaj

https://allegro.pl/oferta/dzwonek-bezprzewodowy-na-baterie-1-gong-pilot-led-01025-8610-14412674030

Tfurcy tego czegoś zamknęli włącznik w obudowie i zamiast mechanicznego włącznika zamontowali taki zwieracz na poziom wody. Niestety umarło to i rozebrałem w końcu. I po rozbiórce zostało coś takiego jak na zdjęciu.

Chcę to zrobić jak bylo tylko nie do końca
bieniek - @rybeczka: Układ jest był z 'monitora' napełnienia zbiornika. Kupiłem na al...

źródło: 2023-10-0113.52.066193464852039226578

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@rybeczka: No właśnie to jedno z nich. Kupiłem na allegro. Ten włącznik był zamknięty w wodoszczelnej puszcze z kablem na zewnątrz do zanurzenia w zbiorniku.

Teraz ogólnie chce odtworzyć ten układ. Jest tam już rezystor i kondensator. Brakuje tylko jak to polaczyc w jedną całość
  • Odpowiedz