Wpis z mikrobloga

Po latach wróciłem do mrocznych tajemnic chcąc sprawdzić czy wbrew krytyce moda wcześniej młodzieńcze spojrzenie i nostalgia przesłaniały mi obiektywną ocenę.
Nic z tych rzeczy. Uważam że mimo mankamentów, którymi w zasadzie są jedynie niektóre dielogi i lektor MT to najlepszy addon.
1. Klimat.
Mroczne tajemnice to stary mod, dzięki czemu nie są do niego zapożyczane assety z innych gier, których inny wygląd psuje klimat gothica. Tu jak masz nową zbroję, z nową teksturą widzisz, że jest to w klimacie gothica a nie skryima, gothic 3 czy wiedźmina. Wszystko zgodnie z klimatem silnika zengine. No i dodatkowo nowe mody, zwłascza do gothic 2 cierpią na chorobę zwaną medievalizmem. Rycerze, smoczki, proste zadania. Mroczne tajemnice jako jedyny mod do gothic 1 zachowują klimat, gdzie jeszcze widać aluzje do gatunku dungeons and dragons, sword and soccer, czy heroic fantasy. Np muzyczny kryształ, który gra muzykę np z conana barbarzyńcy. Dla mnie cudo.
2. Uzupełnione lokacje. MT to mod, gdzie mapa nie jest pusta. Zajrzenie do każdej jaskini ma sens. A to miecz, a to mikstura, a nawet pancerz. Dodatkowo są nowe gildie, lokacje do ekslporacji. I to ma sens. Dlaczego? Bo addon to ma być addon, ma dodawać nowości a nie kilka NPC na krzyż, dwa nowe zadania, jeden mieczyk i hurra, dobry lorefriendly addon. Pamiętam jak grałem w edycję rozszerzoną czytając opis, że mod uzupełnia GD i można w każdej jaskini znaleźć coś nowego. I co znalazłem? Zazwyczaj zardzewiały miecz, pochodnia., aquesty pobiegaj po tej samej mapie, którą znasz odnieść, przynieść, dostać 50 bryłek rudy.

Nie chcę się bardziej rozpisywać, ale teraz gram w MT i edycja rozszerzona czy othello mod się chowają

#gothic #mrocznetajemnice
Jarkendarion - Po latach wróciłem do mrocznych tajemnic chcąc sprawdzić czy wbrew kry...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 2
@Jarkendarion: W MT grało mi się fajnie, ale niestety w pewnym momencie przychodzę do Nowego Obozu, a tu Lee leży sobie martwy, bo najprawdopodobniej #!$%@?ł się ze skały, leżał tam gdzie stoi Gorn z resztą najemników. Próbowałem go ożywić kodami, ale on za każdym kolejnym razem #!$%@?ł się z tej skarpy. Szkoda, bo mod faktycznie jest przyjemny, a questy dość pomysłowe.