Wpis z mikrobloga

#!$%@?ł mi się laptop nawet nie wiem czemu i jak. Wczoraj normalnie odpalam się kompa oglądam YT i poszedłem robić jedzenie i z przyzwyczajenia blokuję kompa. Zasiadam a tam trup xd, zero rekacji na przycisk włączania, dioda ładowania baterii jak się świeciła tak świeci. Mam asusa TUF Gaming F15 z i5 11 generacji i RTX 3050.
Oddałem go na gwarancję ale coś czuję, że proc albo GPU dostał strzała i zmarł, albo z HDMI poszedł strzał (#!$%@? wie) a taka usterka mi się nie widzi. I pytanie ile kosztuje wymiana procka w laptopie?

#asus #komputery
  • 5
@opel-usterka dużo współpracuję z serwisem Asusa i przy takich usterekch z reguły wymieniają całą płytę główną (o ile jest jeszcze na gwarancji) po gwarancji wymiana płyty to koszt nowego laptopa.
Jednocześnie uważam, że serwis jest stosunkowo spoko, i mam wrażenie, że nie szukają winy użytkownika na siłę, no chyba, że marker pokaże, że b zalany.
Dosyć często mam takie przypadki, że dioda się świeci, ale nie odpala, w informacji zwrotnej mam wpisane,
@tryb_graficzny:

o ile jest jeszcze na gwarancji

Szczęście w nieszczęściu, że mam jeszcze gwarancję do listopada '24.
A wiesz może ile tak przeciętnie trwa naprawa gwarancyjna? I wiem, że moje pliki będą usunięte a tam miałem pliki w postaci umów i opisów z badań. I czy można zautomatyzować tworzenie backupu z pominięciem onedrive? Bo w 11 tylko widziałem, że można za pomocą onedrive. Bo chciałem stawiać serwer plików w sieci lokalnej
@opel-usterka CPU jest wlutowane, nikt w oficjalnych serwisach nie bawi się w lutowanie CPU, GPU. Tylko kilka modeli ma wymienny CPU (stacjonarnew laptopach) i z tego co widziałem to tylko MSI.

Gwarancja jest realizowana przerwnie do dwóch tygodni. Zdarza się, że zrobią w tydzień, ale bywa też miesiąc jak nie mają części na stoku.
Możesz napisać do supportu żeby nie kasowali danych, ale wydaje mi się, że rzadko kiedy kasują dane.
Przykładowo