Wpis z mikrobloga

@Pan_Slon powinna być możliwość wpisania jakiegoś kodu, który sprawdza czy telefon należy do operatora. Coś jak wpisanie kodu, który zwraca IMEI. Teraz właściwie nie można kupować telefonu używanego, bo nie wiadomo czy za miesiąc nie zostanie zablokowany.
@FrasierCrane w T-mobile trzeba podać adres e-mail, wiec działa to z opóźnieniem. Jakim? Zobaczę, wypełniłem z ciekawości. Ciekawe ile takich formularzy trzeba wypełnić przed zakupem telefonu.
@Jamniki2 Nie znasz się i naśmiewasz. Wejdź sobie na fora jak nie wierzysz. Ban jest, ale tylko w oprogramowaniu urządzenia. W większość modeli dało się wgrać nowy system bez tej blokady. Potem pozostaje tylko problem, że dany numer imej jest na czarnej liście w kraju blokady. Jednak blokada numeru imei jest tylko REGIONALNA. Normalny ten numer połączy się w innym kraju. To zupełnie inny typ blokady niż np. W przypadku iPhona gdzie
@milena-cugia: a czemu miałyby być nielegalne? nie spłacasz rat za telefon to po kilku zaległych operator blokuje urządzenie. dopóki nie spłacisz całości to telefon nie jest Twój tylko operatora


@koniozwalacz: właśnie tępi Polacy tak myślą, bo nawet nie znają swoich praw xD Ten telefon jest twój, tak samo jak mieszkanie na kredyt czy samochód jest twój, a nie częściowo twój. Jak nie płacisz rat, to od tego jest windykacja, sąd
Jako że nic nie wiem to się wypowiem. Plus ma zapis w umowie telefonu że do ostatniej raty to operator jest właścicielem i może dowolnie modyfikować oprogramowanie (czytaj zablokować urządzenie w razie nie spłacania rat) ale po ominięciu tego i wyłączeniu aktualizacji (bo wjedzie brandowany soft) można normalnie korzystać z telefonu. Inni operatorzy z tego co wiem stosują zwyklą blokadę na pierwszy IMEI jak ktoś wyżej napisał
@Jamniki2 Ponieważ ma aktywną blokadę(kupił z albo jak jeszcze jej nie było. Ta blokada to właściwie w dużym skrócie okienko które po włączeniu urządzenia się wyświetla i blokuje dostęp do reszty telefonu. Coś jak hasło w telefonie. By to okienko zniknęło wystarczy wgrać system gdzie jest ono ominięte. O ile oczywiście tego nie poprawili(jednak o tym nic nie słyszałem) A blokada imei to zupełnie oddzielna rzecz. Polega ona tylko na niemożliwości połączenia
@milena-cugia no to chyba tak to działa, że jak nie spłacasz mieszkania to przejmuję bank, jak nie płacisz leasingu to ci auto zabierają.
O jakich prawach nie wiemy? Chyba że tych patologicznych gdzie możesz zajmować czyjeś mieszkanie nie płacąc za nic.
@milena-cugia: przecież blokada imei jest jednym z etapów windykacji, jak to nie zmotywuje klienta do spłaty to niedługo potem dług zostaje sprzedany zewnętrznej firmie windykacyjnej. nie jest zakładana od razu tylko u klientów którzy w ogóle przestali płacić i mają zaległe np. 4 raty. nie zdajesz sobie sprawy jak nagminne było przez ukrów, hindusów albo ciapków branie telefonu, spłacanie pierwszej raty i #!$%@? za granicę - nie muszę chyba pisać że
@LIBED dobrze mówisz ale Samsunga nie dało się sflashowac gdy miał MDM. A jesteś pewny, że z blokadą software szła blokada imei? Bo z tego co pamiętam to nie. Z resztą blokada imei jest nieodwracalna także by to sensu nie miało.