Wpis z mikrobloga

Miraski, znacie może wzmacniacz - Yamaha as-701 (jest teraz promka za 2999,- Mam zagwozdkę, bo chce sobie zmienić amplituner yamaha rn-303D (słabiutki sprzęcik bez zycia) na aplifier wyższy model. Czy szukać zupełnie coś innego? Ale czego? Marantz, rotel? Tylko że to droższe będzie hmmm
#audio #wzmacniacz
  • 12
  • Odpowiedz
@doges: do jakich kolumn? a nie lepiej byłoby RN803D (to samo co AS-701 tylko z funkcjami sieciowymi)? Bo do tego powyżej musiałbyś dorzucić jakiś streamer typu Yamaha wxad-10. 803 miałem rok i spoko nawet to grało
  • Odpowiedz
  • 0
@Aoky: streamerem będzie rn-303D ewentualnie dokupię wiim mini. Rn 803 już nie produkują, a szkoda, bo bym z miejsca kupił. więc zostaje tylko używka a tego nie chce. Za to niedawno wyszła nowa yamaha rn 800a (następca 803) i rn1000a. Tylko cena 5K i 7K za to drugie, ale dzięki temu cena 701 spada.
Dzięki za Twoja odpowiedź.
Trochę się jeszcze pozastanawiam nad tą a-s701.
  • Odpowiedz
Yamaha as-701


@doges: Radze przesłuchać przed zakupem, żeby nie okazało się, że brzmienie różni się bardzo niewiele. Jakie kolumny do tego?
  • Odpowiedz
@doges: niee ja już swoją sprzedałem. Napisz do jakiegoś salonu typu TopHifi albo S4Home i Ci wyślą na testy co chcesz. Najlepiej sprawdzic w warunkach domowych
  • Odpowiedz
  • 0
@Aoky: i to będzie najlepszy pomysł.
Oni wysyłają już wygrzany wzmacniacz tylko do testów czy noweczke? Wiesz może jak to działa?
Place za sprzęt, wysyłają do mnie i jeśli mi przypasuje to odsyłam (jeśli jest tylko do testów) i nówkę podsyłają?
Nie wiem jak to jest z kurierem. On przychodzi odebrać. Nigdy nie wysyłałem niczego ;-)
  • Odpowiedz
@doges: ja mieszkam 10km od S4 to ja tam jeździłem i słuchałem u nich w sali odsłuchowej i co mi się podobało, to później wpłacałem kaucję (cena rynkowa, później się jeszcze targuje) i brałem to do domu na testy. No słuchasz i oddajesz i zwracają kaucję :) polecam bo np to co było w idealnej salce a u siebie w domu gdzie akustyka jest inna to się nieraz sporo różni.
  • Odpowiedz
  • 1
@Aoky: no dokładnie. Odsłuchy w salonie audio w specjalnie przygotowanym akustycznie pomieszczeniu a u siebie to dwa różne światy. Wracając do tematu, to jednak wybrałem yamahe.
Pójdę trochę na skróty -
Kupiłem na stronie w euro-Rtv-agd w promce a-s701 za 2839, - i zrobię odsłuch w domu. Jak mi podejdzie to zostawię a jak nie to zrobię zwrot.
¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@doges: Radze przesłuchać przed zakupem, żeby nie okazało się, że brzmienie różni się bardzo niewiele. Jakie kolumny do tego?


@bonus: w tym przypadku roznica była nawet dosyć spora.

@Aoky: kupilem yamaha a-s 701 ale zrobiłem zwrot. Mocny i szybki bas, czuc powera ale wokale o krok wycofane i przytłumione, srednica jakby przygaszona . Myślę ze to bardzo dobry piec na imprezy, ale nie do słuchania i "delektowania" się dzwiękami i wokalami. ;-) Nie podszedł mi.
Czytałem opinie o
  • Odpowiedz
@doges: spróbuj Audiolab 6000a
O też miałem podobny zestaw tylko z tesi 661 i rn803d. Teraz mam podstawkowe Kef R3 i jestem mega zadowolony
  • Odpowiedz