Wpis z mikrobloga

Jednym z najbardziej śmiesznych (albo i smutnych xD) mitów w polskiej polityce, jest mit o słabej opozycji. Tymczasem w rzeczywistości opozycja musi się mierzyć z:
- przejęciem prawie każdej instytucji, która teoretycznie powinna być niezależna np. prokuratora (zi0bro), policja (xD), lasy państwowe (xDD), CBA (oni jeszcze istnieją?), trybunał konstytucyjny, sąd najwyższy, NBP (glapiński, sztuczne obniżanie stóp procentowych), wojsko (wykorzystywanie wojska do promowania się, realizacji celów politycznych)
- pisowskim prezydentem, który potrafi powielać pisowską propagandę niczym funkcjonariusz z TVP
- nawet po przejęciu prawie wszystkiego, i tak pisowcy nagminnie łamią prawo i generalnie mają #!$%@? na prawo, dobre zwyczaje czy jakiekolwiek poczucie przyzwoitości nie istnieją, sądy powszechne które są ciągle w miarę niezależne są od lat wściekle atakowane i są kolejne na liście do ostrzału
- sranie parszywą propagandą 24/h w: telewizji (TVP z największym zasięgiem w Polsce, tv republika, radio maryja i inne syfy), gazetach (orlen press), radio (radio maryja, jedynka, polskie radio), internecie (tygodnik solidarności, niezależna, dorzeczy, wszelkie gazety polskie i inne propagandowe ścierowa od sakiewiczów i karnowskich, i, strony udające media branżowe), farmy trolli w mediach społecznościowych (fejsbuk, twitter, wykop), fajnpejdze podszywające się pod niezależnych obserwatorów (żelazna logika), w szkołach xDD (HiT, kuratorzy oświaty z pisowskiego nadania)
- spółkami skarbu państwa z nieograniczonym kapitałem, które robią co mogą żeby pis wygrał (informacje o obniżonych rachunkach z PGE, zanizanie cen przez Orlen)
- prezesi spółek skarbu państwa płaczą haracz w postaci części swojej pensji i odprowadzają na konta pisu/solidarnej polski xDD, jak nie płacisz to wylatujesz
- nawet alert RCB jest używany tak, żeby pisowi nie zaszkodzić, a nawet pomóc jak trzeba xD (wybory prezydenckie i słynny komunikat, żeby zachęcić emerytów do glosowania xD)
- dziesiątki fundacji wyprowadzających hajs na konta pisowców (fundusz sprawiedliwości, willa plus, na sponsorowanie kampanii referendalnej) i innymi organizacjami wspierającymi pis (solidarność, ordo szuris, bąkiewicz i jego przydupasy)
- kościołem xD
- referendum, które jest tylko po to, żeby obejść limity finansowania kampanii wyborczej, zresztą PKW tez jest przejęte XD
- 13, 14 emerytura, bony i inne socjale
- symetrystami (mazurek i inni "niezależni" xD dziennikarze), wielu sympatyków w pisu w prywatnych mediach (już nieważne czy przekupionych czy nie)
- dostosowaniem polityki zagranicznej tylko i wyłącznie pod zdobycie poparcia wśród twardego elektoratu

Trochę tego jest, a i tak pewnie o czymś zapomniałem xD

#neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy #polityka
  • 29
korzystanie z usług ekspertów w spółkach


@Merytoryk: naprawdęmyślisz, że będą korzystać z niezależnych ekspertów? Chyba tylko wtedy jak będą ekspertem i przypadkowo znajomym kogoś z PO xD
Połowa tych Twoich stwierdzeń jest tak ogólna, że to śmiech na sali.

No może gdzieś to mają spisane, ale jak na razie wszystkie spoty, wystąpienia kandydatów to zwykłe przepychanki i licytacje z pisem kto da więcej socjalu podnosząc tym samym inflację. Także gadaj dalej,
naprawdęmyślisz, że będą korzystać z niezależnych ekspertów? Chyba tylko wtedy jak będą ekspertem i przypadkowo znajomym kogoś z PO


@kupidyn_ciemnooki: no to jest właśnie takie #!$%@? wujasa przy stole. W dupie był, gówno widział, ale się wypowie.

Po przejęciu władzy przez PiS w spółkach Skarbu Państwa totalnie zmieniono np. zasady obsługi prawnej, a zarządy i rady nadzorcze stały się masowym przechowalniami znajomych. Sam Fogiel powiedział, że nie korzystają z usług ekspertów
@Merytoryk: Mówisz, że PO przedstawiało różne projektu ustaw oraz głosowali zgodnie ze swoim programem i stąd wiadomo, jak będą później rządzić. Tylko że teraz są w opozycji i głosują tak, żeby zrobić pis pod górę, albo zaznaczyć, że są opozycją i to wcale nie znaczy, że jakby rządzili, to wprowadziliby takie same ustawy jak teraz.

PO nie proponuje socjalu, tylko słuchają co mówi pis i za chwilę wymyślają, że dadzą to
Mówisz, że PO przedstawiało różne projektu ustaw oraz głosowali zgodnie ze swoim programem i stąd wiadomo, jak będą później rządzić. Tylko że teraz są w opozycji i głosują tak, żeby zrobić pis pod górę, albo zaznaczyć, że są opozycją i to wcale nie znaczy, że jakby rządzili, to wprowadziliby takie same ustawy jak teraz.


@kupidyn_ciemnooki: brawo Romku. Tylko powiedz mi jak inaczej ocenić podejście opozycji? PO np. nigdy nie rzuciła się
@Merytoryk: właśnie otworzyłem sobie 100 konkretów po.
Co oni mają dla młodych?
- Wprowadzimy 600 zł dopłaty na wynajem mieszkania dla młodych.
- Wprowadzimy kredyt z oprocentowaniem 0% na zakup pierwszego mieszkania.
A tak narzekali, że za pisu taka inflacja.
Zajrzałem i na inne kafelki i nawet mi się nie chce tego komentować - wprowadzimy, damy, za nas będzie. A skąd pieniądze? Znajdą się same jak po będzie rządziła. To już
@zmarnowany_czas: przed powrotem tuska realnie rządził platformą, był jedyną postacią tam która miała jakiekolwiek poparcie społeczne XD Bo przecież nie #!$%@? budka którego nikt już nie pamięta XD