Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, albo dobry wieczór, bo ja nie wiem, czy nie czytacie tego czasem w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork, gdzie aktualnie przebywa Mateusz.

Mimo że Mati jest, gdzie jest, program powstał - trochę nas nawet widać, a momentami również słychać. To dużo więcej, niż np. w przypadku widowisk sportowych transmitowanych przez Polsat, ale nie uprzedzajmy faktów. Zaczynamy bowiem od dobrych wiadomości: Polska zamierza zorganizować wszystko:

- Polska zorganizuje Mistrzostwa Świata w siatkówce w 2027 roku i jest to prawda, będzie to zaledwie szósty organizowany przez Polaków turniej siatkarski na przestrzeni 10 lat (czy jakoś tak, nie sprawdzaliśmy liczb, bo jeszcze nie jesteśmy na tym poziomie wkręcenia w siatkówkę)
- Polska postara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku, co oznacza dokładnie 13 lat tworzenia, reformowania oraz łączenia różnych spółek celowych, spółek-matek, spółek-córek i spółek-kuzynek-po-kądzieli
- i to też jest prawda
- Polska postara się o organizację wyścigu Formuły 1 w Gdyni, ale to jest akurat fejk, na który się nabraliśmy, chyba nie podejrzewacie nas o przekazywanie jedynie zweryfikowanych informacji
- Polska postara się o turniej Mortal Kombat
- Polska zorganizuje rajd Paryż - Dakar
- Polska zorganizuje Tour de France
- Polska zorganizuje generalnie wszystko, poza meczem Ekstraklasy na stadionie ŁKS-u w przyszłym sezonie i to jest fakt, i to jest duży ból

Jak już uporaliśmy się z tematem organizacji wszystkiego, zawsze, wszędzie, jednocześnie, to zasiedliśmy do tematu-widmo. Tematu, którego tak naprawdę nie ma. A przynajmniej nie wolno o nim mówić głośno. My jednak jesteśmy tacy, że jak jest turniej Mortal Kombat pod Białymstokiem, to mówimy o turnieju Mortal Kombat pod Białymstokiem. A jak jest Puchar Polski, który jest tak pilnie strzeżony, że Polsat udaje, że ten turniej nie istnieje, to tak, mówimy o tym również:

- KKS Kalisz i historia meczu z Górnikiem Zabrze - atrakcyjny rywal, fajny stadion, super historia, ale nie na tyle, żeby zagrać po pracy, gramy we wtorek o 14.30
- KKS Kalisz i historia meczu z ŁKS-em Łódź. Widziałem bramki, które się ludziom nie śniły, ale nie zobaczycie ich, bo jedyną kamerą na stadionie był policyjny dron
- mecz Korony Kielce w Białymstoku o 12.30 we wtorek, w teorii niewygodnie dla wyjazdowiczów, ale przecież kibice też nie są mile widziani
- kibice Ruchu Chorzów na terenie rezerw Legii - niestety nie mogli przyjechać, ale zamiast nich wpadła na imprezę polewaczka, tym samym osiągnęliśmy pożądany stan większej liczby polewaczek niż kibiców
- skróty, część pierwsza - Stal Rzeszów wstawia zdjęcia bramek (słupków i poprzeczek) zamiast bramek (strzelonych goli)
- skróty, część druga - ŁKS Łódź wrzuca w socjale rysunki z wizualizacją bramek
- skróty, część trzecia - Warta Poznań prosi w wywiadach pomeczowych, żeby strzelcy goli opisali, jak do tego doszło
- skróty, część czwarta - Polsat rzuca ludziom ochłap w postaci jednego gola, strzału Nene
- ale wrzuca tak, że nie widać strzelca
- #!$%@?, serio, nie widać strzelca, widać tylko jak piłka wlatuje w kadr, a potem do siatki

To dwa główne tematy, ale rozmawiamy też oczywiście o Grzegorzu Krychowiaku w kadrze, rozmawiamy o skandalicznej decyzji UEFA o tym, by #!$%@?ć Rosję tylko na 85%, a nie tak, jak się powinno (czyli do spodu). Rozmawiamy o Grabarze i "shit hole", którym okazał się stadion Galatasaray. Generalnie mydło i powidło, ale przede wszystkim nudy.

Dzięki za to, że spędziliście mimo wszystko kolejny tydzień z nami, dzięki za każdą łapkę w górę, suba, lajka, plusa, viewsa (wiusa?), za każde wsparcie, za każdy brak wsparcia, za każdy znak, że nie jesteśmy wam totalnie obojętni i za każdy znak, że w sumie jesteśmy totalnie obojętni, generalnie za wszystko. Dzięki i dozo!

Tag do czarnolistowania :#tetrycy

Tagi tematyczne: #goalpl #ekstraklasa #pilkanozna #reprezentacja

Link do YT:
Jakub_Olkiewicz - Dzień dobry, albo dobry wieczór, bo ja nie wiem, czy nie czytacie t...
  • 7
  • Odpowiedz
@Jakub_Olkiewicz: Uwielbiam darcie łacha z Polsatu. Po MŚ 2014 w siatkówce każdy mniej lub bardziej wybredny żart o Polsacie jest przeze mnie ciepło przyjmowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wątek formułowy to już w ogóle cymes.
  • Odpowiedz