Wpis z mikrobloga

[43/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj o sporej dramie w WTA, czyli konflikcie Marii Szarapowej vs Eugenie Bouchard.

Jak wiadomo kilka lat temu nie mieliśmy takiej "przyjaznej ery" jak teraz, więc było mniej PR w wypowiedziach zawodniczek. Gdy kanadyjska tenisistka debiutowała w WTA, to opowiadała jak wielką autorytetem była dla niej Maria Szarapowa. Wszystko jednak się zmieniło, gdy u Rosjanki wykryto doping i została zawieszona.

Bouchard: To, co się wydarzyło, zabolało mnie prywatnie. Ona była moją idolką, a teraz zastanawiam się: to wszystko było oszustwem? To bardzo zabolało! To była osoba, na której się wzorowałam, którą uwielbiałam i którą szanowałam.

Dyskwalifikacja Szarapowej trwała 15 miesięcy. Jej pierwszymi turniejami po powrocie był Stuttgart i Madryt 2017 (oczywiście dzięki dzikim kartą, bo ranking musiała robić od nowa). Wiadomo, że dla turnieju taka medialna 5 - szlemowa mistrzyni to dodatkowa reklama. Decyzje organizatorów postanowiła skomentować kanadyjska tenisistka: "Jest oszustką! W żadnym sporcie nie powinno być tak, by osoba złapana na dopingu, mogła powrócić do rywalizacji. To niesprawiedliwe wobec innych zawodników, którzy postępują fair i nie stosują niedozwolonych substancji."

Tak się złożyło, że w kolejnym turnieju, czyli Madrycie panie wylosowały się w drabince i to był mecz roku. Medialność tego spotkania była na najwyższym poziomie, bo dużo mediów pisało o ich konflikcie. Pamiętam, że zdecydowana większość kibiców wspierała Bouchard. No i się udało Eugenie wygrała po 3 setowym, pełnym emocji spotkaniu 7-5, 2-6, 6-4. Ten mecz był świetny! Nie tylko ze względu na otoczkę, ale też poziom gry. Uwielbiam takie "honorowe" mecze.

Po meczu Bouchard mówiła, że czuła bardzo duże wsparcie szatni, a jak wiadomo Maria nie była za bardzo lubiana w szatni: „Byłam całkiem zainspirowana przed meczem, ponieważ wielu graczy podchodziło do mnie prywatnie i życzyło mi powodzenia. Zawodnicy, z którymi zwykle nie rozmawiam, dostaje wiele SMS-ów od ludzi ze świata tenisa, którzy po prostu mi kibicowali. Chciałam to zrobić dla siebie, ale także dla tych wszystkich ludzi. Naprawdę poczułam wsparcie. Pokazało mi to, że większość ludzi ma takie samo zdanie jak moje, ale może po prostu bali się zabrać głos”.

Szarapowa: „Dziś po prostu nie był ten dzień. Oczywiście jestem zawiedziony. To właśnie uczyni mnie lepszym graczem. Dzięki temu wygram więcej turniejów i więcej Wielkich Szlemów”.

Cały konflikt też miał wpływ na to, że Marii Szarapowej organizatorzy odmówili dzikiej kary do French Open i Wimbledonu. Dopiero US Open się zgodził, ale to raczej nie było zaskoczenie.

Co ciekawe, gdy zapadł wyrok w sprawie Simony Halep, Bouchard żartobliwie napisała na twiterze: „Powiedziano mi, żebym dzisiaj nie tweetowała”

#tenisciekawostki - Tag do obserwowania/czarna lista #tenis
Pobierz Madziol127 - [43/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj o sporej dramie w WTA, czyl...
źródło: eugenie-bouchard
  • 14
@tomasz-kalucki: pewnie dlatego, że czasem jakieś sam napiszę :P. A tak na serio to tekst obrobiony w przyjemnej formie do czytania na tagu tematycznym to raczej ludzie powinni czytać. Tak mi się wydaje, bo po co by wchodzili tu. Plus @Madziol127 to pasjonatka, więc tym bardziej