Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanko, może ktoś jeszcze się wypowie. Potrzebuję kupić ściski stolarskie. Nigdy nie kupowałem a rozrzut cenowy jest kosmiczny.

Będę robił wycięcia w półkach z mdfu i blatach laminowanych oraz panelach podłogowych wyrzynarka oraz pilarka tarczową. Muszę mieć jakiś ścisk żeby przytrzymać materiał do stołu roboczego i żeby też do ciętego materiału docisnąć prowadnicę wzdłuż której będę ciał.

Wiadomo chcę, żeby jak coś złapię to żeby się trzymało. Będą używane raz na jakiś czas, może raptem klika razy w miesiącu.

Poprzednio mi ktoś zarekomendował pihery ale 100zł za ścisk triggeruje wewnętrzną cebulę. Oglądałem https://www.youtube.com/watch?v=vEHadLbrQEM i myślałem może na Neo Tools ciekawe czy ktoś tutaj używał.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remontujzwykopem #stolarstwo #deskasierobi #drewno
Pobierz Catmmando - Ponawiam pytanko, może ktoś jeszcze się wypowie. Potrzebuję kupić ściski ...
źródło: 1613510507_wcuznu_600
  • 5
@Catmmando: ja tylko mogę poradzić, żeby nie kupować budżetowych plastikowych z klamką (jak pistolet do silikonu), bo się łamią. Zamówiłem metalowe, najzwyklejsze o najtańsze z alixpres i są spoko. I można używać przy spawaniu.
@Catmmando ja kupuję zawsze najtańsze ściski te nie z gwintem tylko używane jedną ręką. Czasem któryś jest spieprzony przy produkcji, ale taki po prostu się wyrzuca/naprawia. Nie daj się wciągnąć w niekończącą się przygodę szukania ścisku idealnego. Kup cokolwiek z najniższej półki i zobacz co Ci leży. W trakcie pracy samo wyjdzie czego naprawdę potrzebujesz o czego Ci brakuje i kupisz tyle ile potrzeba a nie na zapas