Wpis z mikrobloga

Pytanie do specjalistów, bo jestem kompletnie zielony w temacie. Składam wniosek do PGE o podłączenie prądu na działce i tam trzeba wpisać wnioskowaną moc przyłączeniową [kW]. Jaką wartość powinienem wpisać w tym polu?

Na ten moment wpisałem 7. Nie wiem, czy zrobiłem dobrze. Oczywiście ze strony obsługi zero pomocy i jakiegokolwiek doradztwa. Działka ma ma mieć charakter typowo rekreacyjny, drewniany domek 50 m² na weekendowe wypady.
#elektryka #energetyka #budujzwykopem
  • 28
wpisuj 40kW, za kilka lat przyjdzie samochód bev, ładowanie może brać 22kW plus ok 7kW indukcja


@Bad_Wolf: niby tak, ale ja np. miałem 5 przez kilka lat, w tym dwa uzywania EV, a dowiedziałem się że w ogóle coś takiego istnieje dopiero jak montowałem panele PV i wtedy trzeba było zwiększyć xD

to że na umowie jest 5 to cóż, umowa swoje, a bezpieczniki 63A (!!!) przed licznikiem swoje ;)
@assninja w starych domach tak jest acz i to zaczynają kontrolować i każą wymieniać na zgodne z umową, w nowej inwestycji nie podłącza ci licznika jak nie masz zabezpieczeń zgodnie z umową.
ty też nie masz gwarancji, że któregoś dnia nie przyjdą i nie ograniczą do mocy umownej


@Bad_Wolf: @assninja Jeszcze gorzej. Każdy nowoczesny licznik może powiadamiać o przekroczeniu mocy umownej. Tylko czekać aż energetyka wpadnie na to, że może za to przysyłać ludziom kary.