Wpis z mikrobloga

Może któryś Mirek miał podobny problem. Już nie mogę z tymi #!$%@? zatokami, w aptece to już nie mają mi czego doradzać bo już wszystkich cukierków spróbowałem xD Z zatok spływa mi po gardle jakieś gówno, podrażnia gardło, przez co mam kaszel ale suchy, przez który aż mnie oskrzela #!$%@?ą. Jakby było tylko coś to by pomogło usunąć wydzielinę z gardła. I tak przez - 2-3 tygodnie co 3 miesiące. Macie jakieś rady? Tak, byłem u lekarza pierdyliard razy, już nie chodzę bo to strata czasu i dostaje tylko nowe badania z których nic nie wynika i tak Pan już ma xd

#zatoki #medycyna #kiciochpyta #leki #farmacja
  • 13
@iErdo: Też mam to gówno. Prawdopodobnie ścieka Ci z nosa, a nie z zatok. Zbadaj sie pod kątem alergii. Miałem już jedną operację udrożniania zatok i przycięcia małżowin, ale po kilku latach znowu zarosło i czekam na następną.
@iErdo: Smarki kolorowe, czy przeźroczyste? Jeśli to drugie to w pierwszej kolejności zrobiłbym sobie testy na alergię. Możesz być uczulony np. na roztocza i wystarczy regularnie prać pościel i poduszki. Testy są darmowe na NFZ.
@iErdo: Ten kaszel, podrażnione gardło itd. to brzmi trochę jak refluks, poczytaj i sprawdź czy Ci pasują objawy.

Niestety tak to ostatnio często jest, mówią żeby się samemu nie diagnozować, ale dopóki się nie zdiagnozujesz przez internet i nie wybierzesz dokładnie specjalisty pod przypadłość to gunwo pomogą ¯\(ツ)/¯
@iErdo: jak ci spływa wydzielina z nosa i drażni gardło to może spróbuj sprayu do nosa z dodatkiem substancji typowo osuszającej błonę śluzową (typu Sinumedin albo Otrivin Ipra Max). Do tego dołożyłbym typowy powlekacz gardła, który zmniejszyłby podrażnienie błony śluzowej, najprostszy syrop prawoślazowy powinien się sprawdzić.