Wpis z mikrobloga

Jestem zdumiony, że doczekałem naprawdę dobrego polskiego filmu i to jeszcze na Netfliksie.
Nowy Znachor oczywiście jest minimalnie gorszy niż oryginał, ale i tak jest wyjątkowo dobrą produkcją.

Co jest gorsze? Według mnie emocje są dużo bardziej płytkie i wszystko takie ugrzecznione, zwłaszcza ta nowa Dykiel mimo że wyrazista to nie tak bardzo, na początku wydawało się że będzie bardziej ostra.

Wbrew opiniom, które widziałem wcześniej, nie ma tam poza nią takich silnych kobiecych charakterów, hrabina jest wręcz karykaturalna, a za to hrabia, kamerdyner i policjant to zajebiste swojskie chłopy z jajami.

Wątek ulubionego wieśniaka Marysi jest bardzo słaby w porównaniu do oryginału z norkiem.

No ale na osłodę mamy wyjawienie tożsamości Wilczura na wręcz światowym poziomie, równie dobrym co w oryginale.

Połączenie Maksimusa Decimusa Meridiusa z Khalesi pierwszą tego imienia... XD

#film #znachor
  • 11
@Djelon

Nowy Znachor oczywiście jest minimalnie gorszy niż oryginał, ale i tak jest wyjątkowo dobrą produkcją.


Masz na myśli oryginał z 1937?

Wątek ulubionego wieśniaka Marysi jest bardzo słaby w porównaniu do oryginału z norkiem.


To z Norkiem to druga ekranizacja Znachora.

No ale na osłodę mamy wyjawienie tożsamości Wilczura na wręcz światowym poziomie, równie dobrym co w oryginale.


A tu który "oryginał" masz na myśli? Z 1937 czy 1981?

#film #