Wpis z mikrobloga

Mirki, rady potrzebuję w kwestii #agd #elektryka
Mam suszarkę na pranie, zamontowana w szafie na pralce (specjalny łącznik). Problem jest taki, że timer odlicza czas do zakończenia programu i gdy dochodzi do 1-3 minut to program się wydłuża i przestawia sam na 12 minut i tak w kółko.
Dzisiaj ustawiłem program express (45 minut), w tym czasie suszarka zrobiła „powrót” do 12 minut chyba z 4-5 razy.
W końcu sam ją wyłączyłem, pranie w środku było suche ( przynajmniej w 99%, ciężko wyczuć jak jest gorące).

Wodę ze zbiornika zawsze opróżniam, filtr czyszczony za każdym razem.

Słyszałem, że suszarka potrafi sama wykryć czy pranie jest suche i ewentualnie przedłużyć program. W przeszłości tez chyba się zdarzało, ale nigdy aż tak, że program wydłużył się dwukrotnie i jeszcze się nie skończył.

Co najlepsze akurat w czerwcu suszarka skończyła 2 lata, więc gwarancji niet. W tym czasie była użyta może kilkanaście razy, bo generalnie nie potrzebuję jej do niczego poza pościelą/ręcznikami w zimie.

Czy jest jakikolwiek sensowny powód, dla którego suszarka się może tak zachowywać? Czy konieczny serwis?
No wkurzę się jak prawie nowy i nieużywany sprzęt szlag trafi
  • 8
@tegie: raczej coś nie tak, bo suszarka co prawda skraca lub wydłuża na standardowych programach, ale jak ustawisz sztywny program 45 minut to tyle powinna suszyć bez znaczenia czy wysuszy. Przynajmniej moja tak ma.
@tegie: Każda suszarka jest wyposażona w czujnik wilgotności. Jak wsadzisz łeb do bębna, to na dole wystają takie 2 metalowe bolce. W tym miejscu następuje pomiar aktualnego poziomu wilgoci w ubraniu. Jeśli ubranie będzie odwirowane na 800 obrotach, to sorry Ziomek ale wilgotność będzie wyższa niż przy założeniu programu, gdzie w ciągu 45min ma dojść do wysuszenia. Czasami dochodzi do błędnego odczytu - mimo iż tego nie widać, to na ubraniach
@Smarek37 nie wiem na ile „sztywny” jest to program. Ja zawsze podchodzę do tego orientacyjnie, więc ekspres 45’ traktuje jako „poniżej godziny” ;)

@Bad_Wolf niech sobie dokłada ile chce, ja się bardziej boję, czy np. jakiegoż pożaru to nie wywoła itd.

@Notakaprawda dzięki wielki za wyjaśnienie, zerknę pojutrze po powrocie do mieszkania. Głupie pytanie: to są te „bolce” czujnika wilgoci?
Pobierz tegie - @Smarek37 nie wiem na ile „sztywny” jest to program. Ja zawsze podchodzę do t...
źródło: IMG_5253
powrót” do 12 minut chyba z 4-5 razy.


@tegie: nei wiem jaka masz w whipolu to była norma od nowości

Wodę ze zbiornika zawsze opróżniam, filtr czyszczony za każdym razem.


@tegie: a skraplacz czy co to jest pod klapką czyscisz?

Czujnik wilgotności jest w dziurze pod filtrem siatkowym
@wypokowy_expert: ja mam Sharpa akurat.
Skraplacz czy jak to się nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdzałem, nie za wiele tam się zbierało kłaków, sporadycznie odkurzaczem ze szczotkową końcówką.
Zerknę jak wyglada czujnik wilgoci, choć nie spodziewam się niczego specjalnego biorąc pod uwagę wiek i przebieg suszarki