Wpis z mikrobloga

@ms93: Niby 6.8% w Swica podwyzki, ale poki co nie dostałem wyliczenia za moje. Nie mniej przy niecałych 250.- za podstawe nie mam co narzekac, choc chyba bedzie trzeba przejrzec dodatkowe i pomyslec co ma sens...
@krzyzakp @manedhel nie wiem jak wy to robicie, ja po ostatnich pokowidowych podwyżkach za rodzine 2+1 płacę 890 CHF na modelu tele w Swice. Mamy najwyższą franczyzę i model tele - tylko medfarm w chyba jest tańszy o kilka CHF. Nowych jeszcze nie sprawdzałem, ale raczej zmieniam bo Swica na podium najdroższych.
@madstorm: U mnie w VS za rodzinę 2+3 z podstawowym i dodatkowym ubezpieczeniem, najwyższą franczyzą i standardowym (dowolny wybór lekarza) modelem płacę 900 CHF/ miesiąc aktualnie. O ile się orientuję w GR podobne ceny
@madstorm: podstawe mam kolo 250, rozowa placi sama za siebie, zreszta jest w KPT, ja w Swica. Za psa placimy jakies 250 czy 300 rocznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O dziwo zmiana z tele na medpharm w zeszlym roku to bylo blisko 40.- mniej, a roznica jak analizowalem ze w pierwszym kroku mam wybor czy apteka czy telefon, a nie tylko telefon, wiec w sumie tylko wiekszy
@manedhel: ja to w sumie przekładałem na podatki - gminy z mniejszymi mają niższe stawki, też macie w Swica?
@krzyzakp dzięki za feedback, muszę doczytać o medpharm. Taki jest plan żeby zmienic robotę i przeprowadzić się gdzieś w głąb CH.
@madstorm: Nie wiem jak w tym roku z tymi cenami, bo to co roku sie zmienia.. Dostane list to ogarne - czyli za ponad 3tyg jak wroce do Schweiz z pieknej cebulandii.
Przeprowadzke moge polecic, u mnie nie bylo problemu bo zdalna, w GR koszty zycia nizsze, bo mieszkania sporo tansze niz w samym Züri. No i nie musze stac co weekend w korku by pojechac w gory ( ͡º