Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

następnie usunąć gotówkę żeby rząd miał pełną władzę nad naszymi pieniędzmi


@Kupamilosci: To prędzej czy później i tak nastąpi, więc nie wiem do kogo te pretensje. Pieniądz cyfrowy ma się w najlepsze, każdy się prześciga w innowacyjnych płatnościach. W wielu miastach już aktualnie są ludzie którzy nie pamiętają kiedy ostatnio płacili w tradycyjny sposób. Banki w końcu stwierdzą, że czas skończyć z papierem i nawet politycy nie będą mieli nic do
To prędzej czy później i tak nastąpi, więc nie wiem do kogo te pretensje.


@eeehhh: dlatego konfa chce to wpisać do konstytucji ale nikt tego nie popiera, a nawet sam rząd nie mógłby tego zrobić więc w przyszłości może to by było utrudnione. Sam nie ukrywam, że często używam karty ale jednak uważam, że gotówka musi być zawsze dostępna.
To prędzej czy później i tak nastąpi,


@eeehhh: więc popełnij samobójstwo, prędzej czy później i tak umrzesz. Co to za argument z dupy.
@Kupamilosci: I dlatego tez, jest to kolejny populizm w wykonaniu konfy która w obliczu globalnych mechanizmów po prostu nie ma nic do gadania. Jasne że mogą sobie to wpisywać, ale co z tego skoro to będzie działać tylko w Polsce i wraz z przekroczeniem granic gotówka nie będzie prawnym środkiem płatniczym. ¯\(ツ)/¯
@eeehhh: a po co mi złotówki w formie gotówki za granicą? Na codzień żyję w Polsce więc jak będę chciał pojechać do innego kraju to wpłacam na konto i wymieniam na ich cyfrową walutę którą rząd może kontrolować, w Polsce nie chce żeby rząd mógł mi ustalać limity na zakup mięsa czy bilety lotnicze.
Ale jak za granicą będziesz miał już te limity to będzie spoko i tam takie płatności już nie będą problemem? xD


@eeehhh: jak będę tam przez tydzień dwa to raczej nie, najważniejsze żeby nie były w kraju gdzie jestem codziennie.
@Kupamilosci: Ciekawe czy Twoje 'altruistyczne' podejście będą podzielać miliony emigrantów lub migrantów, pracowników, logistyków, firm i handlowców, generalnie wszystkich struktur międzynarodowych :)