Wpis z mikrobloga

@MirekStarowykopowy: powiedz mi też jaki był średni wpływ do budżetu 2008-2015 a jaki średni 2015-2023 i gdzie są proporcjonalnie nowe drogi, elektrownie atomowe, lepsze szpitale i nfz oraz inne inwestycje pomagające naszemu krajowi się rozwijać
Bezrobocie może fajnie spadło ale spadało non stop od komuny jak i wszystkie inne wskaźniki rosły więc pokazywanie PKB pobudzonego dodatkowo imigracją jest manipulacją z twojej strony
Do tego chyba nie znasz struktury demograficznej która
  • Odpowiedz
@assninja: xddddd o #!$%@?. Niewolnictwem nazywasz cos od czego bez zadnego problemu mozna sie bylo wymigac i absolutnie nikt kto nie chcial isc do wojska nie musial tam isc? Fakt, bardzo dobrze, ze zostalo to uregulowane prawnie i to jest jeden z niewielu plusow jego rzadow. Natomiat wedlug mnie znacznie lepiej z definicja niewolnictwa koreluje stawka 5zl za godzine pracy, co bylo w tamtych czasach nagminne
  • Odpowiedz
@Karakan2540: tak samo mogę powiedzieć - każdy bez żadnego problemu mógł sobie znaleźć lepszą pracę. Na tym polega kapitalizm.

Tak, niewolnictwem nazywam to że stare trepy zmuszały cię fizycznie - być może nawet nasyłały policję - byś uczestniczył w ich 9 miesięcznym szkoleniu ze ścielenia łóżka i czyszczenia kibli, a potem jeździł na ćwiczenia jak sobie o tobie przypomną. Studia przed tym chroniły, ale potem co? Za cienki byłem na
  • Odpowiedz
@assninja: wskaz mi #!$%@? jedna osobe, ktora zostala sila zaciagnieta do woja, jedna;) tylko nie wymyslony kolega kolegi, ale cos weryfikowalnego. no wlasnie problem jest taki, ze spora czesc ludzi nie mogla znalezc lepszej pracy, bo jej nie bylo XD wiec #!$%@? za piataka albo uciekali do uk, tak zajebiscie bylo za tuska XD
  • Odpowiedz
@Gluptaki: Bzdury totalne. Powszechny dostęp do broni nie ma nic wspólnego z militaryzmem, a już na pewno nie z faszyzmem. Faszyzm to kult scentralizowanego państwa, gdzie państwo wszystko kontroluje. Notabene współczesne prawa regulujące dostęp do broni we Włoszech pochodzą w dużej mierze z czasów Mussoliniego. Franco także mocno ograniczył dostęp do broni. Tak samo powszechna służba wojskowa nie oznacza militaryzmu. Według twoich debilowatych kryteriów najbardziej zmilitaryzowane państwa w Europie to
  • Odpowiedz
@assninja: rozumiem, ze oni tam nie chcieli isc i zostali doprowadzeni pod przymusem? Oraz przez 9msc POD PRZYMUSEM i sila pelnili sluzbe? XD gdzie wnioski tych zmuszonych sila do przebywania w jednostce wojskowej wbrew ich woli ludzi, do trybunalu praw czlowieka?
  • Odpowiedz
@Karakan2540: tak, byli tam pod przymusem, jako wojsko poborowe, nie rozumiem czemu masz problem ze zrozumieniem tej prostej koncepcji? Nie miałeś żadnego wyboru. Oczywiście nie wszyscy byli doprowadzeni, ale każdy jeden z nich BYŁBY doprowadzony gdyby się nie stawił sam. Nawet jeśli część ludzi nawet chciała iść, to nie ma znaczenia - bo nie mieli nic do gadania. Chcieli czy nie, MUSIELI.

Przy 55k poborowych było 70k zawodowych, czyli tych
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: wpływy do budżetu spadły w 2023 roku, wcześniej systematycznie rosły ale to nie spowoduje że oni sobie postawią w rok 100 elektrowni atomowych, bo to niestety jest kwestia po części zależna od posiadaczy technologii a spadające wpływy do budżetu dotknęły samorządy które dostają mniejszą pulę z obniżek podatku pit chociażby. Co do wydatków na zdrowie to jasne, są za niskie. Ja nie mam zamiaru bronić pisowców tylko obiektywnie chcę
  • Odpowiedz
Bezrobocie może fajnie spadło ale spadało non stop od komuny jak i wszystkie inne wskaźniki rosły więc pokazywanie PKB pobudzonego dodatkowo imigracją jest manipulacją z twojej strony

Do tego chyba nie znasz struktury demograficznej która od 8 lat wpływała na korzyść tego składnika


@dzem_z_rzodkiewki: nie rozumiem o czym ty tutaj gadasz w ogóle, taka jest konsekwencja wzrostu, że korzystać z niego chcą też osoby z zagranicy. Ty jako zarzut chciałeś
  • Odpowiedz
@assninja Wszyscy są zmuszani do tego żeby chodzić do szkoły. Bo jest obowiązek edukacyjny. Nie widzę nic złego w obowiązkowym szkoleniu wojskowym tylko zmieniłbym jego formę, żeby to było efektywne. Max 3 miesiące, a najlepiej jakby się wyrobili w 2 tygodnie ale raczej to nierealne.
Konfederacja też mówiła o tym że byłoby to obowiązkowe dla wybranych. Np zwolnieni mogliby być rodzice czy studenci itp

@Karakan2540 Tak było. Niestawienie się na
  • Odpowiedz