Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Widzę już kilka komentarzy, że "Łucja nie jest mądra" albo "Łucja jest naiwna", bo próbuje wciąż rozmawiać z tymi ludźmi.

Pamiętajcie, że ona nie zna naszej perspektywy. Nie ma pojęcia, że cały hotel konsekwentnie obrabia jej dupę i jest przeciwko niej. To jest największy strach każdej osoby z fobią społeczną czy zespołem lęku uogólnionego – myśl, że cały świat zwraca na ciebie uwagę, obgaduje cię i jest przeciw tobie. I w gabinetach psychiatrów i psychologów te myśli domyślnie zaleca się uznawać za irracjonalne.

Tymczasem Łucja znajduje się tutaj w środowisku, w którym to jest absolutną prawdą. Potrzeba by co najmniej choroby psychicznej, by przewidzieć i przeciwdziałać czemuś takiemu. A Łucja wygląda na zwykłą, otwartą, ogarniętą i inteligentną dziewczynę. Dlatego wciąż z nimi rozmawia.
  • 8
  • Odpowiedz
@steamy_capybara_bath: okej, też się nad tym wczoraj zastanawiałam i rozumiem, że brak perspektywy itd. Ale po wejściu rozmowa przy barze z Rochem i Uszatą do miłych nie należała, w dodatku Łucja słysząc pytania soku mrużyła oczy jakby z irytacji, że znowu musi się tłumaczyć z tego samego, a na drugi dzień leży sobie wspólnie z nimi na gdybalni. Po jednej takiej akcji i trochę znając Srocha, mi osobiscie nie chciałoby się
  • Odpowiedz
@drecena: Wydaje mi się, że to jest akurat bardzo zdrowa postawa. Łucja podchodzi do ludzi i nie boi się konfrontacji. Chce wyjaśniać sprawy od razu i od razu odkłada je na bok jako wyjaśnione, co pozwala jej bawić się dalej, bo tak naprawdę po to tam są – to w końcu kolonie organizowane przez TVN. To, że w oczach innych nic nie jest wyjaśnione, bo oni chcą ją widzieć jako wroga,
  • Odpowiedz
@steamy_capybara_bath: ja bardzo ja lubię ale uważam, że ona naprawdę nie umie w te grę. O każdym swoim planie mówiła zanim wróciła i w zasadzie to pozwoliło grupie zobaczyć w niej gracza, bo kilka razy zmieniała zdanie z kim stworzy parę, wiec grupa dopowiedziala sobie, że knuje. Najlepiej by wyszła na mówieniu raczej niewiele jak sok.
  • Odpowiedz
@steamy_capybara_bath: w sumie racja, w ogóle w tym wszystkim nie wzięłam pod uwagę tego, że można mieć #!$%@? xD bo sama pewnie bym się tym przejmowała na jej miejscu. Jeśli Łucja tak potrafi zamykać sprawy i bawić się dalej to dla mnie jest to duże osiągnięcie i brawa dla niej.
  • Odpowiedz
@X0__x0: to dziwne, że inni w żAlicji i Kori nie wodzieli "zachowań gravzowskich" kiedy się wymieniały i zmieniały zdanie xD ale wiadomo dlaczego tak się działo...
  • Odpowiedz
@X0__x0: A może coś jednak zrozumiała? Zauważ, że w rozmowie ze Srochem na gdybalni, kiedy starał się jej za wszelką cenę udowodnić, że Paweł wcale nie chce jej bardziej niż Krzysiurowej, to odgryzała się, ale miała argument w ręku, którego jednak nie powiedziała. Chodzi mi o wcześniejszą rozmowę z Pawłem, kiedy dziękował jej, że go wybrała i powiedział wtedy wprost, że chce kontynuować tę relację oraz, że może się czuć spokojna
  • Odpowiedz