Wpis z mikrobloga

Jaki jest najtańszy telefon z 5G ? Ma służyć za AP więc żadne parametry nie są istotne oprócz 5G. Tyle błędnych opisów w necie, że już się pogubiłem i pytam Was.

Drugie pytanie to najtańszy 4G z najlepszą agregacją pasm. Osobiście mam s10e i działa super, a może jest jakiś inny tańszy z takim dobrym modemem? Też ma robić za AP w innej lokalizacji (bez szybkich szans na 5G)

#lte #4g #5g #telefony #smartfon
  • 3
  • Odpowiedz
@mgr_rybak nie lepiej kupić jakiś używany router lte? Za 150 zł na olx masz np Huawei b529, gdzie masz też gniazda na anteny zewnętrzne. Telefon tylko do takiej roli to średnio optymalne rozwiązanie
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: a zadajesz sobie sprawę że są różne 5G tak samo jak są różne są kategorie LTE.
W tej chwili 5G to sciema, jedno pasmo dzielone z LTE, po testach w Orange w tym samym miejscu wyższa prędkość miałem na LTE 4CA niż na 5G na tym samym telefonie z tego samego btsa
Sytuacja się zmieni jak się skończy przetarg na 3.6GHz o ile się skończy, bo aktualnie trwa
  • Odpowiedz
  • 0
nie lepiej kupić jakiś używany router lte? Za 150 zł na olx masz np Huawei b529


@xzxzz: Obecnie mam Huawei 4G Router 3 Pro B535-232 (LTE Cat7), a wspomniany s10e ma Cat20 i moje testy pokazują ogromną różnicę. Stawiam je koło siebie i router ściąga 50Mbps, a telefon 110. W tym samym momencie, z tej samej sieci. Na złączach mi nie zależy, bo i tak po domu rozsyłam po WIFI.
  • Odpowiedz