Wpis z mikrobloga

#astronomia #ksiezyc #indie #nasa #teoriespiskowe

Dane z Chandrayaan-3. Pytania do USA w sprawie lądowania na Księżycu nasiliły się

Zdjęcie powierzchni Księżyca wykonane przez indyjską sondę Chandrayaan-3, która pomyślnie wylądowała pod koniec sierpnia, przetrwało kilka minut na koncie ISRO, zanim zostało pospiesznie usunięte.

Ale Stany Zjednoczone i ich misja księżycowa Apollo z lat 1969-1972 otrzymały znacznie więcej pytań, i to wcale nie z tego powodu.

Tak, wszyscy spodziewali się zobaczyć, że nie ma tam amerykańskiej flagi. Jak dotąd nie zostaliśmy przekonani. Ale są dwa inne niepodważalne fakty, które pochodzą z indyjskiego łazika księżycowego.

Okazało się, że temperatura na Księżycu jest wielokrotnie wyższa niż przewidywano. Zamiast spodziewanej temperatury +20...+30 stopni Celsjusza, nagrzanie gruntu wyniosło 70 stopni - dwa do trzech razy więcej! Ale na biegunie południowym, gdzie indyjskie dziecko "Pragyan" (sześciokołowy łazik ważący 26 kg, jego nazwa tłumaczy się jako "Badania") teraz raczkuje, Słońce jest na horyzoncie, a ogrzewanie powinno być minimalne!

Można więc sobie wyobrazić temperaturę po drugiej stronie Księżyca! A jaka była 20 lipca 1969 roku w rejonie Szczeliny Maria Serenitatis, gdzie wylądowali amerykańscy astronauci Neil Armstrong i Edwin Aldrin!


Czy faktycznie dane z Chandrayaan-3 są nie do pogodzenia z danymi przedstawionymi przez NASA?
  • 7
Zdjęcie powierzchni Księżyca wykonane przez indyjską sondę Chandrayaan-3, która pomyślnie wylądowała pod koniec sierpnia, przetrwało kilka minut na koncie ISRO, zanim zostało pospiesznie usunięte.


@Nieszkodnik: Bzdura. Zdjęć i nagrań z misji nie brakuje. Wymyśliłeś to sobie

Tak, wszyscy spodziewali się zobaczyć, że nie ma tam amerykańskiej flagi. Jak dotąd nie zostaliśmy przekonani


@Nieszkodnik: Oczywiście nie wspomniałeś, że miejsca lądowań Apollo zostały wcześniej sfotografowane, a więc i potwierdzone, dzięki indyjskiemu orbiterowi
i o takie wytlumaczenie mi chodziło. Dzięki.


@Nieszkodnik: Wyjaśnień napisałem ci oczywiście dużo więcej, ale o nich nie wspomniałeś, bo musiałbyś do nich odnieść. Mogę ci oczywiście wysłać zdjęcia czy dane tabelaryczne ze wszystkich misji dotyczące pomiarów temperatury regolitu..

Tylko zaraz, zaraz. Gdzie są źródła twoich przemyśleń?

Na wstępie może zdjęcia lądowań Apollo wykonane przez indyjski orbiter Chandrayaan-2
Rancor - >i o takie wytlumaczenie mi chodziło. Dzięki.

@Nieszkodnik: Wyjaśnień napis...

źródło: jrt5up0a9plb1

Pobierz
Ale na biegunie południowym, gdzie indyjskie dziecko "Pragyan" (sześciokołowy łazik ważący 26 kg, jego nazwa tłumaczy się jako "Badania") teraz raczkuje, Słońce jest na horyzoncie, a ogrzewanie powinno być minimalne!


@Nieszkodnik: A teraz już nie napiszę "bzdura", tylko zapytam wprost, dlaczego kłamiesz? Indyjski łazik Pragyaan NIE ZNAJDUJE SIĘ się na biegunie południowym, a na 69 stopniu szerokości selenograficznej południowej. Wynika z tego, że Słońce powinno się tam wznosić do 21 stopni
Rancor - >Ale na biegunie południowym, gdzie indyjskie dziecko "Pragyan" (sześciokoło...

źródło: index

Pobierz
nie odróżniasz cytatu od mojego wpisu?


@Nieszkodnik: Ok, ale nie podałeś nawet źródła cytatu. Nie było to zbyt jednoznaczne

I poważnie ci dziękowałem za wyjaśnienie.


@Nieszkodnik: Odniosłeś się jedynie do mojego jednego słowa, więc węszyłem sarkazm. Ale jak tak to przepraszam za zamieszanie