Wpis z mikrobloga

Chcę sobie zaplanować jakie wentylatory zamówić do obudowy.

Obudowa to:
Phanteks NV Series NV7 White

Płyta:
ASUS ROG STRIX Z490-A GAMING
(jest złącze ARGB)

Planowane wentylatory:
3x140 na dół
3x120 na bok
2x120 na tył
u góry 3x120 z AiO

Jest opcja, że w przyszłości zbuduję customowe chłodzenie (dlatego taka duża obudowa, choć głównie dlatego bo mi się podobała xd), więc biorę też pod uwagę, żeby wentylatory dobrze działały gdybym w przyszłości chciał je przenieść na chłodnice.

Planuję iść w stronę Lial Li, choć jeszcze nie wiem czym się różnią dokładnie niektóre ich modele, jak np.:
https://www.x-kom.pl/p/670361-wentylator-do-komputera-lian-li-uni-fan-al120-rgb-pwm-white-120mm.html
i
https://www.x-kom.pl/p/1051115-wentylator-do-komputera-lian-li-uni-fan-sl-inf-120-argb-pwm-120mm-white.html
Może to tylko kwestie estetyczne.

To nad czym się zastanawiam to jak wygląda kwestia tego ile potrzebuję jakichś rozdzielaczy może z jakimś zasilaniem dodatkowym, czy mogę zwyczajnie wszystko podłączyć do tego jednego złącza na płycie. AiO pewnie będzie jakoś osobno.

Jest jeszcze kontroler w obudowie i teoretycznie też mógłbym z niego skorzystać, bo nie zależy mi na super efektach, docelowo wszystko będzie ustawione na jeden kolor.

Docelowo to ma mniej więcej wyglądać tak jak na obrazku.

Może ktoś ma jakieś dobre rady zanim zacznę to zamawiać, bo sam pakował dużo wentylatorów z RGB do obudowy?

#pcmasterrace #komputery
Murasame - Chcę sobie zaplanować jakie wentylatory zamówić do obudowy.

Obudowa to:
P...

źródło: PHANTEKS-NV7-ARGB-pe-na-wie-a-widok-na-Ocean-obudowa-komputera-stacjonarnego-pokojowej-dwukierunkowa-obs

Pobierz
  • 8
Może to tylko kwestie estetyczne.


@Murasame: również, ale nie tylko. Za stroną producenta:
120-tki SL-INF tłoczą do 63.6CFM powietrza przy ciśnieniu statycznym max 2.02 mmH2O przy max 2100rpm i 32dB.
120-tki AL tłoczą do 77.3CFM powietrza przy ciśnieniu statycznym 2.97 mmH2O przy max 2000rpm i 28.7dB.
Więc pod względem technicznym AL prezentuje się wyraźnie lepiej aaaale... nie ma takich fajnych efektów na bokach i w centrum wentylatorów ( ͡° ͜
purrminator - >Może to tylko kwestie estetyczne.

@Murasame: również, ale nie tylko. ...

źródło: hub rgb

Pobierz