Wpis z mikrobloga

Już #!$%@?ąc od Zełenskiego, ale mam wrazenie, ze zachowania naszych ukraińskich braci i sióstr w Polsce (w wiekszosci, bo sa wyjatki) pokazuja, jak kulturowo poszlismy na zachód.

Ukraińcy to zachowuja sie w wiekszosci jakby byli pozbawieni jakiegokolwiek wychowania. Brak usmiechu, brak uzywania sluchawek w komunikacji miejskiej, darcie mordy, ton jakis taki pasywno - agresywny, pchanie sie w sklepach.

Juz widze, co musieli przezywac Anglicy, Amerykanie, Niemcy, Szkoci, czy Francuzi jak Polacy masowo emigrowali do tych krajow.

Toć to szok kulturowy.

Dużo się u nas przez te 30 lat zmieniło.
#ukraina
  • 48
@Kakoq: moja dziewczyna jest z donbasu. Ma kompletnie wywalone na ludzi w sklepie, #!$%@? się między ludzi uderza wózkiem bo "inni mają wywalone to dlaczego ona ma się przejmowac". Ton też prawda ,albo się odzywa jak dziecko albo naburmuszona, nigdy normalnego tonu do rozmowy ,ale do #!$%@? pierwsza. I też jest głośniejsza od otoczenia. Odnoszę jednak wrażenie, że większość Ukrainek jest normalna tylko ona #!$%@?.
nie spotkałem jeszcze osobiście ukrainca, który zachowywałby się w ww. sposób, wszyscy zachowywali się kulturalnie, cześć podczas rozmowy żartowała i była uśmiechnięta


@Kakoq: Jeśli masz kontakt z młodymi ukraińcami w Polsce to już są całkiem ogarnięci i czesto przebywają w Polsce od dawna zmieniając zwyczaje. Starsi są często słabi pod tym względem, mieszkając na Ukrainie miałem podobne przemyślenia, pod względem rozmowy przez telefon i ogólnie bycia głośnym, słaba też etyka pracy
@niezdiagnozowany
Z moich osobistych obserwacji to Ukraińcy w sensie faceci są jak najbardziej spoko i nie widzę jakichś szczególnych różnic między nami a nimi. Skromni, starają się nie przeszkadzać innym.
Za to ukraińskie lochy to tak jak mówisz, darcie mordy na cały regulator czy to w domu czy w autobusie czy na ulicy, o słuchawkach nigdy nie słyszały, wieczne pretensje o wszystko i zwracanie uwagi na każdą nawet najmniejszą rzecz która im
@niezdiagnozowany:

Brak usmiechu, brak uzywania sluchawek w komunikacji miejskiej, darcie mordy, ton jakis taki pasywno - agresywny, pchanie sie w sklepach.


Przecież to o nas xD a dodatkowo nastała jakaś dziwna moda wśród osób 30+ żeby rozmowy telefoniczne prowadzić na glosnowiacym/kamerkach