Wpis z mikrobloga

  • 0
@jatojaaniety nie spłacisz w 3 lata bo będziesz miał w umowie wpisane że możliwa nadpłata kredytu dopiero po dwóch lub pięciu latach od uruchomienia kredytu. Ale teoretycznie tak to wygląda.
  • Odpowiedz
@jatojaaniety: Tak, co miesiąc odsetki płacisz wyłącznie od pozostałego kapitału do spłaty. Jak nadpłacasz to spada wartość kapitału do spłaty. Są kalkulatory, w których możesz sobie zasymulować jakiś scenariusz.
  • Odpowiedz
będziesz miał w umowie wpisane że możliwa nadpłata kredytu dopiero po dwóch lub pięciu latach od uruchomienia kredytu. Ale teoretycznie tak to wygląda.


@Alekzg: Bzdura
  • Odpowiedz
  • 0
@Alekzg: bank, który rozpatruje ma opłatę za całkowita spłata przed 3 latami, oraz brak opłaty za nadpłaty w pierwszych trzech latach. Wystarczy że zostawię śmiesznie mała kwotę byle dobić do tych 3 lat w takim razie. Dzięki za odpowiedzi
  • Odpowiedz
  • 0
@zielonykrul: no i co mi doradca powie? wystarczy zrobić research, przeczytać umowy itp. To, że tzw. ekspert coś zrobi nie znaczy, że zrobi to dobrze, a jak zrobi to źle to i tak umyje ręce. Wszystkie informację z tego wątku już wiedziałem, ale dla pewności zapytałem o potwierdzenie - wszystko się potwierdziło.
  • Odpowiedz
  • 1
@zielonykrul: i spokojnie, nie traktuje informacji z wykopu za prawdę, to tylko jedno z wielu źródeł. Jak wiele źródeł mówi to samo i cześć z nich ma spora wiarygodność to dopiero uznaje informacje za prawdziwą.
  • Odpowiedz
@jatojaaniety: Odsetki w przypadku kredytów hipotecznych są naliczane na bieżąco od aktualnego salda kapitału do spłaty. Nie są naliczone z góry. Znaczna część banków nie ma obecnie prowizji/ rekompensaty za nadpłaty lub wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu.
  • Odpowiedz