Wpis z mikrobloga

#ukraina Polacy mówią: "My turn":

1. Sprawa tranzytu (nie importu) będzie dogadana i przesłana dalej na zachód tak jak to robiliśmy dotychczas.
2. Premier Morawiecki: "Nie będziemy wysyłać już sprzętu bo Polskę trzeba zbroić". PS. I tak nie mamy już nic do wysłania.
3. Rząd Polski potwierdza, że Polska będzie wywiązywać z umowy z NATO dot. Jasionki i transportu kolejowego sprzętu.
4. Prezydent Polski: "Po raz kolejny mówi o zbrodniczości Rosji jako terrist state - wsparcie dyplomatyczne.
5. Żelenskiego będą przez następne dni chować w piwnicy jak Konfa Korwina w Piwnicy a jak nie to jego problem. Poczuł się gwiazda rocka na salonach to niech dalej gra ale my zabieramy swoje grabki i łopatkę z piaskownicy.

W skrócie, na miękko i spokojnie bez eskalacji Polska skupia się na sobie. Wspierać tym razem będziemy "dobrym słowem", bo jak wiemy ono nic nas nie kosztuje. A wy sobie tam radźta z NATO i UE.

Jeżeli UA chce koniecznie po same kulen do DE to po co nam sojusz z tak niestabilnym sąsiadem co zmienia strony dla doraźnych korzyści. Niech się amerykanie z nim #!$%@?ą.

PS. Nie sądziłem, że tak dużo osób z polskiej infosfery #!$%@? się na Zelenskiego i elitę kijowską XDD Zdąrzyłem zobaczyć początek Historii Realnej z Panem Szewko i nawet mu nerwy z leksza póściły.
  • 2
@ChrisMayewski wiele osob jest z letka zdenerwowanych tym co z siebie wykaszlały władze ukrainy w tym i wielu ukrainców ktorych komentarze do sytuacji czytałem dziś w necie.. nadal sie zastanawiam jaki to ma cel... bo nie mozna być tak durnym żeby tak bardzo spieprzyć do siebie podejście jednego z największych sojuszników ... juz sie zastanawialem czy to nie teatr ugadany z pisem żeby kupić troche wyborców ale to już brzmi jak teoria
@xyz_xyz: Smutne to ale i radosne. Niech się do tych tępych głów zacznie wbijać, że tutaj liczą interesy i real politik a wdzięcznośc nie jest waluta. Bolesna nauka dla nas ale mam nadzieje, że trwała.

Obwiniajmy rząd Ukrainy a nie naród.