Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k

Jest dramat

Wszedłem na 5 losowych ofert o pracę
5 z nich to hybryda 2-3 dni z biura
Kurtyna

Era zdalnej mineła, kończymy over-employment na 2-3 kontrakty jednocześnie i wracamy do biur. Za 2-3 lata pewnie zostaną same oferty 4 dni biuro 1 dni zdalnej lub full on-site, a oferty zdalne to bedzie 5-10% rynku dla największych wymiataczy-pasjonatów-autystów

Nie dajcie się skusić szybkimi windami
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k

Jest dramat

Wszedłem na 5 losowych o...

źródło: hybryda1

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek tej sily nie powstrzymasz już, ludzie miękną, managerzy zobaczyli ze praca zdalna to w wiekszosci spalone godziny, wyciagneli wnioski, a efekty tych dzialan widac juz teraz
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: A ja wszedłem na 5 ofert i wszystkie były zdalne, może dlatego że wybrałem taki filtr ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam filtrowanie do swoich preferencji. Ogłoszeń jest mniej, ale ogólnie wszystkich, wciąż można znaleźć bez problemu 100% remote. W wielu projektach nie ma szans na przejście na hybrydę bo po covidowych zatrudnieniach, zespół jest rozsiany po całej Polsce, sam aktualnie w takim pracuję. Nie nazywałbym obecnej
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: no faaakt, ja musze pracować z biura aż 1 dzień w miesiącu. Nic się tu nie zmienia imho. A koledzy to się wcale nie pojawiają. Jak szukasz to znajdziesz.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek:
To zależy od firmy, w aktualnej i poprzedniej jest pełna dowolność, nie ma żadnych planów powrotu, bo aktualny model się sprawdza.
Ryczałt dla mnie za koszta pracy zdalnej to 80pln, nie wiem czy w tej cenie będzie chociaż pół metra kwadratowego w dobrym biurze.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Era pracy zdalnej jeszcze się na dobre nie zaczęła, jak jesteś ogarnięty to robisz zdalnie. Za kilka lat będziesz siedzieć na jakimś zadupiu i robić zdalnie, żeby generować mniejszy ślad węglowy, albo jakieś inne gówna. W ostateczności założysz własny software house i podbierzesz pracownikom korpo na pracę zdalną.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek siedzisz chłopie i #!$%@? 10 wysryoww dziennie na tym wykopie więc wnioskuje że jesteś zwykłym klepaczem wyrobasem bez żadnego parcia na rozwój więc nie dziw sie że dla takich pachołów eldorado sie kończy, pozdrawiam
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Porównaj młodszego programistę, który pracuje z domu z tym co pracuje w biurze. O wiele szybciej ogarniasz temat jak jesteś w biurze i w razie czego masz wszystko pod ręką, a zdalnie tu pies sąsiadów, tu dziecko, tu coś i siedzisz jak debil z nabitymi godzinami na zadaniu. U mnie w firmie mogę nawet cały tydzień przesiedzieć na zdalnym, ale większość jest codziennie w biurze.
  • Odpowiedz
siedzisz chłopie i #!$%@? 10 wysryoww dziennie na tym wykopie więc wnioskuje że jesteś zwykłym klepaczem wyrobasem bez żadnego parcia na rozwój więc nie dziw sie że dla takich pachołów eldorado sie kończy, pozdrawiam

Odpowiedz


@pionas1337: autyzm? Rozwój po godzinach? A co ja niewolnik jestem? Przychodzę do pracy dla kasy jak 99% normalnych ludzi i mamy beke z takich jak ty, bo może zarabiasz jako pasjonat z 1-2k miesięcznie więcej (śmieszne
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: @Volantie z tymi ofertami sie zgadza, a w praktyce prawie to samo.

rekruter: Hello we require 2 days /week onsie

me: hybrid = decline

rekruter: ok 1 day a month/2month is ok?


wersja druga

rekruter: our client require x onsite, but for seniors or experienced people its negotiable up to full remote

niby dalej hybryda ale raz w miesiacu od biedy mozna ruszyc tylek.

Inny przykład oferty z Warszawy, hybryda
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek w gruncie rzeczy cieszy mnie, że spora cześć moich znajomych ma takie samo podejście. Podobnie jak ogrom devow na konkurencyjnych stanowiskach. Dzieki temu mogę przebierać w ofertach 100% remote.
  • Odpowiedz
w gruncie rzeczy cieszy mnie, że spora cześć moich znajomych ma takie samo podejście. Podobnie jak ogrom devow na konkurencyjnych stanowiskach. Dzieki temu mogę przebierać w ofertach 100% remote.


@JamesJoyce: ale jakim kosztem? Życia piwniczaka, który jest nudny, dziwny dla 99% społeczeństwa?
  • Odpowiedz