Wpis z mikrobloga

Za 5 dni mam iść pracować do maka na nocki i będę niby jakieś dostawy ogarniał i przygotowanie do otwarcia, chyba jakieś sprzątanie itp, ktoś może pracował tak i się wypowie na temat tej pracy, czy jest ciężko itp?
#mcdonalds
#praca
  • 17
  • Odpowiedz
@adam-wojt: zależy co masz na myśli ciężko, dostawa to pewnie przerzucanie kartonów z palet do mroźni, a a przygotowanie do otwarcia, to zakładanie sosów przygotowanie sałatek, przynoszenie mięsa na kuchnię, więc fizycznie lżej
  • Odpowiedz
  • 0
@Picasso7: czyścić i konserwować urządzenia, narzędzia i naczynia
rozkładać dostawy
przygotowywać restaurację do otwarcia

Takie rzeczy niby są w obowiązku, ogólnie niby praca nie jest ciężka słyszałem, ale wiadomo swoje trzeba zrobić, to jest 9 godzin przez 4 dni w tygodniu
  • Odpowiedz
@adam-wojt: to 9h fizycznej pracy, dla jednych ciężka, dla innych nie, praca przy składaniu kanapek na dniu też niby fizyczna, ale na nocy jest ciężej, trudna w sensie ogarnięcia nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Picasso7: Pojdę i się przekonam jak tam będzie, ogólnie ja jestem nocny człowiek teraz pracuje w innej pracy fizycznie nocki i nie narzekam, więc myślę tam tym bardziej, a też nie wiem czy jest się samemu w nocy czy jak to tam jest, to troszkę czasu się znajdzie na odpoczynek
  • Odpowiedz
@adam-wojt: zależy od wielkości restauracji, jeżeli mała, to najczęściej są 2 osoby, wg jakiś tam przepisów (chyba mc) w restauracji nie może być tylko 1 osoba, jak większa to czasami kilka osób sprząta, a przerwy, to klasycznie jedna 30 min ci się należy, a jak się będziesz szybciej wyrabiał to sam znajdziesz czas, żeby trochę postać nic nie robiąc xD
  • Odpowiedz
@adam-wojt: u mnie w mojej poprzedniej pracy w Maku w galerii była jedna na zmianę na nocki i czyściła kuchnię, frytury i sprzęt chemią. Nic o dostawach nie słyszałem, zwykle do restauracji wprowadza się produkty przed jej otwarciem
  • Odpowiedz
  • 0
@Picasso7: No właśnie tak myślę ze jest i są chociaż dwie osoby, ale ja słyszałem że ja przez tydzień będę z kimś a później sam po tygodni, więc sie dowiem, a przerwa myślę też będzie te 30 min jak mówisz i może jeszcze czas się znajdzie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@BKZGlamrap: To ja mam podobno jeszcze do tego jakieś dostawy ogarniać niby po 4-5 palet jest, to może przed otwarciem będę coś tam robił, a wiesz może jak to wygląda z ksiązeczką sanepidowską? Bo ja mam jutro badania wstepne, a nie mam ksiązeczki i nie wiem czy ją potrzebuje jakoś od razu czy jak
  • Odpowiedz
@adam-wojt to że będziesz z kimś to znaczy że będziesz miał tygodniowe szkolenie, a nie że sam w restauracji, to co każdej nocy będziecie robić razem później będziesz musiał sam i tyle, a zawsze będzie jeszcze pewnie manager jakbyś miał problem i o coś chciał spytać, ale on będzie swoje rzeczy robil
  • Odpowiedz
  • 0
@Picasso7: Aa w taki sposób to dzieki, myslę ze tak będzie, a Ty wiesz może czy od razu trzeba mieć ksiązeczkę sanepidowską? Bo jutro mam te badania wstepne i teraz nie wiem czy to muszę mieć od razu czy jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Picasso7: Bo mam iść jutro na te badania i tam pisze ze mam zabrac ksiązeczkę do celów sanitarno- epidemiologicznych razem z badaniami, a ja tego nie mam i teraz nie wiem czy wgl ma sens jechac tyle na te badania, a dziś srednio dzwonić do kirownika o tej godzinie, bo ja to dopiero odebrałem 30 min temu
  • Odpowiedz