Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak teraz musi się czuć nasz Dudu wiedząc że odznaczył "sługę narodu" jednym z najwyższych i najstarszych odznaczeń panstwowych nadawanych za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla pożytku Rzeczypospolitej Polskiej..
Osobiscie zapadłbym sie teraz ze wstydu pod ziemie, podał do dymisji i wyjechał z tego kraju. ()
#ukraina #wojna #rosja #bekazlewactwa #fajnopolactwo #zdrajcynarodupolskiego #polityka
daeun - Ciekawe jak teraz musi się czuć nasz Dudu wiedząc że odznaczył "sługę narodu"...

źródło: temp_file876002730668511983

Pobierz
  • 23
@daeun: Aha, czyli jak np. prezydent Niemiec obroniłby Polskę przed Rosją, i dostał odznaczenie, a potem mówiłby że Polska to sługi Rosji, to ma być komuś wstyd? xD

Po drugie zapominasz że prezydent jest jedynie osobą wręczającą w imieniu Państwa.
@daeun: piszesz jakby dostał Virtuti Militari ;)
A to tylko Order Orła Białego który rozdają na prawo i lewo. Za Dudy to chyba więcej odmówiło niż przyjeło.
Taki order dostał np macierewicz czy ten król arabii saudyjskiej za to że zasponsorował operacje rozdzielenia tych bliźniaczek sjamskich.
@RafDan wskaż, w którym miejscu oceniłem tą decyzję. Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi tylko o to, że decyzji o tym nie podjął jak napisałeś naród, ale najprawdopodobniej jeden karzeł z pisu.
@wladdan Order Orła Białego to najwyższe Polskie odznaczenie, wyższe od Orderu Virtuti Militari, to po pierwsze.

Po drugie, nikt nie odmówił za kadencji Dudy przyjęcia tego orderu. Ostatnia odmowa miała miejsce w 1994 przez Jerzego Giedroyca. W 1996 i 1998 rodziny Kazimierza Pużaka i Zbigniewa Herberta odmówiły przyjęcia odznaczeń. Zostały one przyznane ponownie przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Iguan2207 - @wladdan Order Orła Białego to najwyższe Polskie odznaczenie, wyższe od O...

źródło: temp_file2520962907656551554

Pobierz
wskaż, w którym miejscu oceniłem tą decyzję.


@Mario6666: Pisząc do mnie, że nie jest to nagroda od narodu, tylko od "kilku pisiarzy". Brak Twojej odwagi na odp. na moje proste pytanie pokazuje ze sam się z nią zgadzasz, tylko boli Cię to że wręczył je prezydent z ramienia PISu.
@Iguan2207: Ty jakiś ułomny jesteś?
Widzisz co wklejasz ;)
„… Lista Polaków, którzy odmówili przyjęcia lub zwrócili ordery nadane przez Prezydenta RP w III Rzeczypospolitej (dane niepełne)…”

Wklejasz listę Polaków którzy odmówili a piszesz że nikt nie odmówił ;))

Fakt że tylko 32 osoby są na liście a przyznano 200 ;) więc zmieniam proporcje - 15 % ludzi odmówiło dudzie przyjęcia orderu.

I teraz tak za dudy przyznano 200 orderów orła