Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace

Wszystkie nowe GPU mają trochę coil whine na FPS 100+, czy akurat mnie się tak trafiło? Mam 7900 XTX wpiętego w Corsair RM850X i zastanawiam się czy to wina GPU samego w sobie czy zasilacza. Słychać bzyczenie za każdym razem jak GPU potrzebuje nieco więcej papu i natychmiast znika gdy już nie potrzebuje.

Nie jest to wżerające się w mózg bzyczenie, bardziej jak chodzący wentylator, aczkolwiek fajnie by było jakby go nie było wcale (bo moje wentylatory są totalnie niesłyszalne nawet pod pełnym obciążeniem, więc cewki po prostu się wybijają ponad szum wiatraków którego nie ma). Moje poprzednie GPU się wypiszczało po kilku tygodniach z tego co pamiętam, bo też piszczało na cewkach.

Jakieś rady co z tym zrobić? Czy po prostu czekać i "może się wypiszczy"?
  • 17
@Khaine:

Wszystkie nowe GPU mają trochę coil whine na FPS 100+


raczej nie, u mnie cisza na pelnej mocy, rtx 4090. ale wiem ze to zalezy od producenta bo jak kupowalem to ludzie marudzili na niektore wersje, ze piszczy. plus pewnie loteria ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kuriozal: Ja mam podejrzenie o zasilacz, bo ta karta nie jest z pierwszej ręki i poprzedni właściciel twierdzi, że nic nie piszczało i wcale nie musi kłamać, bo PSU było mocniejsze i miało 3 osobne kable PCI-E, a Corsair przyżydził i dał tylko dwa kable PCI-E, więc trzeci wtyk leci przez rozdziałkę z jednego z kabli. Spodziewałem się że mogą być z tego problemy (choć to nie musi wcale być przyczyna),
widziałem takie cuda, ale to przeważnie na Seasonicach.


@majk3l: Mój poprzedni był Seasonic. On się wypiszczał właśnie. Po kilku dniach ucichł zarówno zasilacz który miał lekkie bzyczenie jak i GPU.
@Khaine Niektórym pomagała zmiana na psu zgodne z atx 3.0. Mam 7900xt i msi mpg 850W i nic nie słyszę. Szczególnie, że xfx się postarało z chłodzeniem( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wspomniany msi mpg.


@Ademu: No poprzedni właściciel tego XTXa miał zasilacz ATX 3.0 na 3 osobnych kablach, więc mam wrażenie że ten Corsair to już za stara konstrukcja trochę.
@ReeceWithouterpoon: Działa, z czasem może być lepiej albo gorzej jeśli cewki się ułożą. Zwykle jest lepiej. W mojej poprzedniej karcie i zasilaczu też bzyczało przez kilka tygodni-miesięcy, potem się "wytrzęsło" i przestało.