Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś się zastanawiał czemu tpn nie zlikwiduje koni nad morskim okiem to spieszę z odpowiedzią. Bo by ich górale zjedli.
Życie na podhalu to wcale nie jest bajka i wielu ludzi klepie biedę.
No ale wszystko drogie a sezon wysoki to pół roku trwa. Ale nie każdy jest posiadaczem pensjonatu. To jest trochę tak, że ziemia w Zakopanem w mniejszej części należy do rodowitych zakopiańczykow, a w większości do przyjezdnych.
Dla większości fiakrów to jedyny sposób żeby jakkolwiek się załapać na cześć zysków z turystyki.
A najlepszym przykładem jak działa oś górale tpn nie będzie historia z wolontariatu w parku.
Się chłopaki zapisały na remont szlaku i mogli sobie dni wolne wybrać. Chcieli żeby w niedzielę pracować a dni wolne mieć kiedy indziej. To im leśniczy powiedział, że nie może dać im roboty na niedzielę bo jak się górale dowiedzą że park bez wyraźniej potrzeby posyła ludzi do roboty w niedzielę to będzie konflikt XD
A konie są w dobrej kondycji, a dla vivy to po prostu dobry sposób na zarobek bo sprawa jest medialna.
#tatry #konie #morskieoko
  • 14
@volodia: Mimo wszystko tych górali jest niewielu i ci którzy mają konia mają też ziemie oraz dom który zwykle wynajmują. Góralskie baby są obsadzone we wszystkich urzędach, az tak biednie im nie jest.
Tylko to robią bo to oczywisty, stały i bardzo duży dochód. Uważam że Ziobrowski robi błąd, idzie na rękę małej wąskiej grupie bo widocznie jest od nich zależny, tam ręka rękę myje.
Konie powinny zniknąć lub przenieść się
@gorzki99 kilka minut szukania w Google i jakiś koń padł w 2014. Jeszcze jest info sprzed 2 lat, ale to helikopter doprowadził do wypadku.
@arinkao z ziemi w górach to jest gówno nie zysk. Nie ma co się oszukiwać. Wszyscy w urzędach siedzą. Czy Ty siebie slyszysz?
A najlepszym wskaźnikiem jest bezrobocie. W kraju w 2019 5,2 a w Zakopanem 9%
Wiec nie, nie każdemu dudki sypią się z nieba.
Brałem udział
@volodia:
I rozmawiamy o 60 osobach które dziennie zarabiają 2k wiec sorry, nie pisz mi o statystykach 30tys miasta. Ich one sie nie tyczą. Samych górali jest bodajże 3 tysiące.
Jaka zaś ich ilość rządzi miastem wie każdy kto się tu urodził i w tym bagnie żyje.
@volodia: We dupie mam vive. Tak sczerze to nawet nie wiem o czym mowimy.
Ale nie raz inie dwa byly informaje w ogolnopolskic mediach jak kun pada.

Nie znam sie ale moge obic research - czy aby na pewno zapiedalanie z bryczkami po X osob to jest normalne.

NIestety nie mam dojsciado danyc jak sa te knie traktowane. Ale soro zdychaja w robocie to cos jest nie tak.
@arinkao XD 2k na dobę
Nawet mi się nie chce robić tu wyliczeń ile kosztuje wjazd, ile można zabrać turystów a ile trzeba podatku odprowadzić. Jak Ty się kłócisz z matematyką to już ja nic z tym nie zrobię.
@gorzki99 no to ile zdycha? Sam twierdzisz że w mediach są takie informacje więc znajdź mi.
Brałem udział w badaniach i tylko kilka koni miało wysokie tętno po wysiłku. I były to po
@volodia: Nie musisz się wysilać, to zostało już wyliczone, co prawda nie na ten rok, po podwyżkach ale jednak.
Wiem że wydaje ci się to niemożliwe ale to tylko prosta matematyka. Nie rozśmieszaj mnie z tymi podatkami. Kase fiskalną też wożą?
@volodia: Tak czy siak stać ich. To nie jest jakiś biedny krawc czy szewc tylko bardzo intratny interes, nie prowadzony z biedy przez byłego bezrobotnego mieszkańca bloków na Szymonach, tylko kogoś kto ma dobre układy i układa się od lat zbijając na turystyce kokosy.
Także kogoś kto ma pole, stadninę, dom, a jak ma dom to ma także gości.
Dałam ci plusa bo wiele prawdy napisałeś, ale nie wysilaj się żeby
@volodia: Już widze jak przestrzegają jakiś odgórnych limitów. Wywalić konie z Morskiego, fiakrzy niech się przekwalifikują, roboty w Zakopanem nie brakuje tylko wiadomo że lepiej pierdzieć w konia za wielka kasę niż coś robić.
@arinkao czyli nie wiesz. O czym mówisz.
Mógłbym się tu teraz wielce rozwodzić i tłumaczyć, że limity nie są osiągane zwykle a jak już to z wjazdem na pusto wieczorem bo jest przecież kolejka po klienta itd. Ale po co jak ktoś woli odrzucać fakty. A co do przestrzegania przepisów to kiedyś jeden fiakr stracił licencję bo przerwę na wlosienicy skończył 13 sekund przed regulaminów czasem.