Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie jestem różowym i nie mam dzieci
( ͡° ͜ʖ ͡°) ale mam pytanie właśnie do różowych pasków odnośnie bombelków. Czy można noworodka, którego przed chwilą nakarmiono bujać na kolanie/bawić się z nim czy może sie to skończyć bełtem? Bo nie wiem, siostra ma kilkumiesięcznego bombla, nakarmiła go, a później dała go na ręce swojemu ojcu i mały był na kolanach dziadka, ale nim strasznie ruszali, że sie zrobił cały zielony ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja mówie by przestali, bo sie zaraz zwymiotuje, a ta mnie jeszcze opieprza, ze sie nie znam i nic dziecku nie będzie. Kto ma racje? Siostra czy ja, który sądze by zaraz po nakarmieniu ululać niemowle, a nie się z nim od razu bawić? Przecież to oczywiste, że świeżo po nakarmieniu nie wskazane jest sie ruszać, bo sie może dźwignąc, jak wy sie najecie to raczej nikt nie idzie biegać czy ostro trenować tylko na kanape, a co dopiero taki niemowlak... Nie wiem moze w faktycznie głupi jestem...

#dzieci #wychowujjakswoje #rozowepaski #pytaniedorozowepaski #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
ale mam pytanie właśnie do różowych pasków odnośnie bombelków.


@mirko_anonim: czemu do różowych?
jest masa niebieskichpasków, którzy mają bombelki i sie nimi zajmują, więc też mogą coś powiedzieć w tym temacie

ogólnie, najlepiej po nakarmieniu takiego bombla potrzymać go w pozycji pionowej, super sie sprawdza noszenie ną ręku gdzie głowa dziecka opiera się o barki
poczekać trochę aż mu się beknie (może się ulać czasami)
dopiero wtedy odłożenie bombla jest bezpieczniejsze
@mirko_anonim: zależy od tego ile ma dokładniej miesięcy. Ciężko bawić się z noworodkiem, a co dopiero bujać na kolanach. Poza tym ile wg Ciebie noworodek może mieć miesięcy? Jak się nie odróżnia okresu noworodka od niemowlęcego, to może siostra ma rację. 2/10 bo odpisałam.
✨️ Autor wpisu (OP): @UlanaGraszka To nie jest najistotniejsze w moim wątku, bo wyraziłem sie jasno w wpisie i wiadomo o kogo chodzi, a Ty jak autysta jakiś przyczepiasz sie do mniej ważnego szczegółu 1/10 bo odpisałem

@Elev Bo to różowe mają instykt macieżyński i znaja temat, a nie niebiescy
( ͡° ͜ʖ ͡°) w sensie chyba wiesz co mam na myśli teraz xD

@moll Czyli mam
Bo to różowe mają instykt macieżyński i znaja temat, a nie niebiescy


@mirko_anonim: xD
instykt macieżyński to jedynie chęć na ruchanie a nie instrukcja obsługi bombla
nie zliczę ile czynności których matkę moich dzieci zwyczajnie przerażało lub przerastało
Anonim (nie OP): matka bąbla wychowuje go na chłopski rozum czy co? nic nie czytała o dzieciach? to są kurva podstawy. Po jedzeniu bierze sie dziecko na rece, opiera na ramieniu jego mostkiem i nosi dopóki nie odbije.

A jak ta madka taka tępa, to pewnie nie wie nawet jak zareagować, gdy dzieciak się zadławi i udusi.

@mirko_anonim

✨️ Autor wpisu (OP): @UlanaGraszka To nie jest najistotniejsze w moim wątku, bo wyraziłem sie jasno w wpisie i wiadomo o kogo chodzi,


No właśnie nie wiadomo, a to jest kluczowe w ocenie sytuacji. Noworodek nie może byś kilkumiesięczny, bo noworodek z definicji ma poniżej miesiąca.

A określ określenie "kilkumiesięczny" jest tak pojemne i nieprecyzyjne, że nie pozwala ka na jednoznaczną odpowiedź.

Pomiędzy dzieckiem 3-miesięcznym a 9-miesięcznym jest przepaść.