Wpis z mikrobloga

Mircy podpowiedzcie z doświadczenia bo już głupieję: czy kupując samochód sprowadzony z Niemiec (rocznik 2019, od nowości w DE), do rejestracji w Polsce potrzebuję przetłumaczyć kartę pojazdu?

W necie jest napisane, że jeśli auto jest z UE to nie ma takiej potrzeby, z kolei w urzędzie przez tel Pani powołała się na pierwszą literę numeru VIN, teraz trochę zgłupiałem. Jutro mamy rejestrację w dosyć daleko oddalonym mieście (musimy to tam załatwić z różnych względów) i po pierwsze chcę uniknąć zamieszania, po drugie już chyba nie zdążę ogarnąć takiego tłumaczenia, chyba, że w jakimś ekstremalnym trybie na CITO (tylko czy ono jest faktycznie potrzebne?).

Z góry dzięki za potwierdzone info i pomoc.

#motoryzacja #samochody #samochod #rejestracja #wydzialkomunikacji
  • 3
@dickdiepie: a jest coś takiego jak karta pojazdu w Niemczech? Jak kupowałem ~4 lata temu to dostałem "duży" i "mały" dowód rejestracyjny, fakture i OC na miesiąc i te 4 rzeczy były do tłumaczenia, a kartę pojazdu wyrobili mi już w Polsce
@assninja: przepraszam, zguglowałem to teraz i wychodziłoby na to, że chyba dostaliśmy faktycznie duży / mały dowód, a nie kartę pojazdu. Nie mam tego pod ręką, zostawiłem papieren w domu, ale przypominam sobie jak to wygląda. Akurat fakturę, ubezpieczenie mamy od Polskiego sprzedawcy, który samochód sprowadził, więc tutaj dokumentacja w PL; słyszałem, że faktycznie parę lat temu nacisk na tłumaczenie był większy, ale teraz widzę więcej opinii o tym, ze nie