Wpis z mikrobloga

#przegryw
wczoraj po raz kolejny zostałem zvoicemoggowany, jakas stara pani sie pytała o droge i powiedziałem nie usłyszała, potwórzyłem i nie wiem czy usłyszała czy tylko powiedziala ze dzieki zeby nie bylo nie zrecznie i poszła
do tego jak gadam z ojcem to prawie zawsze musze wszystko co mowie 2 raazy powtarzać
muszę mieć cos nie tam z aparatem mowy bo to jest niemożliwe
  • 10
@ikimrdbeietocytynal: ogólnie mówienie za cicho albo mówienie nietypowym tonem na przykład zdanie oznajmujące kończysz pytaniem przypadkowo może być objawem upośledzenia ze spektrum autyzmu o ile ciche mówienie lub niewyraźne nie wynika z na przykład bycia głuchym lub z powodu wady wymowy czy krzywego uzębienia to właśnie może to mieć podłoże psychologiczne właśnie ze spektrum autyzmu.
@ikimrdbeietocytynal: Opcje są trzy:

- Masz jakąś wadę wymowy i mówisz niewyraźnie. Ale sam nie zwracasz na to uwagi bo się przyzwyczaiłeś. Możesz nagrać swój głos i dać komuś do odsłuchania.
- Mówisz poprawnie, ale w pośpiechu albo pod wpływem stresu źle konstruujesz zdania albo mówisz zbyt szybko. Tutaj pomogłoby np. gdybyś miał w telefonie automatyczne nagrywanie rozmów i odsłuchanie ich sobie po czasie. Ja np. w ten sposób uświadomiłem sobie
@szasznik: ja podejrzewam że na skutek stresu/fobii/#!$%@? nie wydycham tyle powietrza ile trzeba i przez to nie ma dobrej emisji głosu, do telefonu jak sie nagram brzmi ok, ale jak jestesmy na dworze, babka soti kilka metrów ode mnie i dzwiek musi pokonać tę odlegość i do tego gdzieś w tle ktoś kosi trawę to mój głos po prostu gdzieś przepada i tyle.

jak byłem w podstawówce i byłem na konkursie