Wpis z mikrobloga

@Pieczarka: Nikt, kto powinien to zobaczyć, nie dotrwa do końca ani nie zrozumie treści - ten film jest za dobry i za długi, ponadto operuję pojęciami, których statystyczny człowiek zwyczajnie nie rozumie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Marek_Tempe: Z jednej strony pewnie rację masz i niewiele osób dotrwa nawet do końca pierwszej minuty. Jednak nawet, jeśli jeden procent ludzi widzących ten wpis obejrzy go do końca i spośród tych osób jeden procent wyciągnie wnioski i zacznie ich używać, to i tak warto. Kropla drąży skałę.

@SpinOff to nie przezwisko, to masoński kryptonim. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@Pieczarka: Można długo i węzłowato a można też krótko: większość ludzi nigdy nie zdobędzie wiedzy, nie pozna prawdy, nie będzie operowało w dyskusjach faktami bo w ogóle nie muszą zgłębiać żadnych zagadnień. Powielają kalki, kierują się uprzedzeniami, bazują na opiniach swoich autorytetów. I to jest normalne, tak właśnie działają społeczeństwa. Proces poznawczy jest upraszczany do granic możliwości żeby ludzie mieli czas na inne "pożyteczne" aktywności. I do póki społeczność się nie
  • Odpowiedz
@Pieczarka: to jest hit, że w dowolnym programie z politykami praktycznie nie padają merytoryczne argumenty tylko własnie te błędne wyjaśniane przez skajfana xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Bartholomew: Masz rację, ale film traktuje nie tylko o tym, by ZAWSZE opierać się na faktach. Wręcz przeciwnie - różnica polega na tym, by mieć umiejętność oceny, czy dana kalka, uprzedzenie lub opinia (albo wypowiadający ją autorytet) jest warte zaufania. Na tym cały myk polega, że nikt nie posiądzie całej wiedzy, ale cenna jest umiejętność odróżnienia porządnego źródła wiedzy od hochsztaplerów.

Oczywiście, nawet biorąc najlepsze i najbardziej profesjonalne i cenione źródło
  • Odpowiedz
  • 0
@qeti: Czy ja wiem. Już nie zważając na kwestie światopoglądowe to sam go przestałem lubić jakoś po 2018 roku bo ewidentnie poszedł w drugą skrajność + zaczął smęcić jak stary dziad.
  • Odpowiedz