Wpis z mikrobloga

  • 0
@SeriousDude: jesteś w stanie podać jakiekolwiek szacunkowe stawki za m2?

@pietryna123: absurdalnie wysokie jest tak 40 jak i 200 zł/m2, przydałby się jednak jakiś punkt odniesienia inny niż "dużo". Budynek jest niby kamienicą, ale z tego co udało mi się wypatrzeć, ma przynajmniej na elewacjach od ulicy kilka cm dołożone. Zakładam, że to styropian, chociaż remont elewacji był ok 2019 i coś mi się nie wydaję, żeby wtedy ktokolwiek kładł
  • Odpowiedz
jesteś w stanie podać jakiekolwiek szacunkowe stawki za m2?


@bukszpryt: Tak jak kolega @pietryna123 napisał, wszystko zależy od budynku.
Szacunkowo mogę Ci napisać na przykładzie znajomego który miesięcznie przeznaczał 500/550 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę - średnia miesięczna zakładająca również sezon poza ogrzewaniem. Metraż jak dobrze pamiętam 52m2.
Są zwolennicy i przeciwnicy, ja znam głównie drugą grupę. Mimo że nie używam tej formy ogrzewania widzę też jej pewien plus z
  • Odpowiedz
  • 0
@SeriousDude: Póki co, mam właśnie dane z trzeciej ręki o tym budynku i kwota, którą słyszałem jest tak chora, że zanim się dowiem czegoś więcej u źródła, chciałem spróbować dostać jakieś przykłady tutaj.
Te 550 zł za 52 m2 to ze 3 razy mniej, niż to, co tu rzekomo ma być, więc na takim tle całkiem znośnie.

Mieszkanie idzie pod młotek, więc też jest niewykluczone, że mogą być ludzie zainteresowani zniechęceniem
  • Odpowiedz
@bukszpryt: U mnie przy 64m2 wyszło średnio 400zł/msc licząc ostatni rok, więc też te miesiące letnie gdzie tylko grzeję wodę.

Mieszkanie w takim budynku wielorodzinnym niby jest w miarę ocieplony ale od piwnicy mi ciągnie chłodem, i na parterze nikt inny nie mieszka więc grzanie od sąsiadów mam tylko od tych z góry.
  • Odpowiedz
  • 0
@carving85: dzięki za info.
juz mi się udało dowiedzieć bliżej źródła, że informacje które miałem były pomylone o rząd wielkości. W rzeczywistości jest ponoć 3,60 zł/m2 za ogrzewanie w tym miejscu, więc niby nie najgorzej.
  • Odpowiedz