Wpis z mikrobloga

Cześć, pierwszy raz mam mam taką sytuację - mianowicie zostałem wpisany do BIK, natomiast nie bardzo rozumiem jak to się stało. Czy faktycznie jest tutaj moja wina czy to jednak bank ma jakiś błąd? 14.09 dostałem mail od BIK:

Informujemy, że 14-09-2023 16:32 wpłynęła do BIK informacja od BANK PEKAO VI O.XXXXX o nowym kredycie z dnia 12-09-2023.


Po sprawdzeniu konta okazało się, że prawdopodobnie (nie jestem tego w stanie sprawdzić bo nie ma informacji o kwocie przed/po wykonaniu transakcji) miałem na koncie poniżej 0 PLN. Natomiast nie bardzo rozumiem w jaki sposób byłoby to możliwe ponieważ a) mam kartę debetową którą nie da się płacić jeżeli przekroczy środki na koncie - wyrzuca błąd, że brakuje środków, transakcja odrzucona i b) kwoty na zielono które widać na screenie to wpłata gotówki we wpłatomacie, która została wpłacona przed wykonaniem tego BLIKa na kwotę 149,99 PLN, a nie wiedzieć czemu w historii jest zupełnie na odwrót.

Jak rozumiem mając kartę debetową (w PEKAO dokładnie się to nazywa: Karta MasterCard Debit FX) można operować tylko na środkach, które mamy zgromadzone na koncie, więc nie było opcji, abym wziął jakikolwiek kredyt? Nigdy w życiu też nie miałem karty kredytowej, szczególnie w PEKAO.

#bik #pekao #banki #bank #bankowosc #kredyt
czlowiek-lasu - Cześć, pierwszy raz mam mam taką sytuację - mianowicie zostałem wpisa...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-18 o 09.57.08

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@czlowiek-lasu: data operacji 12.09 data księgowania 13.09. Sprawdziłem u siebie w historii i mam potwierdzenie wpłacałem 27.08 a w serwisie mam datę wpłaty 28.08. Czyli pokazuje po dacie księgowania. Z kolei BLIK ma ta samą datę operacji i księgowania.
  • Odpowiedz
Jak rozumiem mając kartę debetową (w PEKAO dokładnie się to nazywa: Karta MasterCard Debit FX) można operować tylko na środkach, które mamy zgromadzone na koncie, więc nie było opcji, abym wziął jakikolwiek kredyt? Nigdy w życiu też nie miałem karty kredytowej, szczególnie w PEKAO.


@czlowiek-lasu: jest mozliwe zrobienie transakcji offline karta gdy nie masz srodkow na koncie. wtedy wchodzi debet na koncie
  • Odpowiedz
@rtg_: offline już nikt nie używa, to relikt przeszłości. Jedynym miejscem gdzie cały czas można zrobić transakcje offline jest chyba samolot.
  • Odpowiedz
offline już nikt nie używa, to relikt przeszłości. Jedynym miejscem gdzie cały czas można zrobić transakcje offline jest chyba samolot.


@f0ku5: mowisz ze wszystkie terminale na swiecie maja to wylaczone? dopoki jest taka funkcja to taka transakcja moze byc zrobiona. dodatkowo subskrybcje czasami robia transkacje offline jak nie ma srodkow na koncie
  • Odpowiedz
@rtg_: fajnie, że podrzuciłeś mi wyjaśnienia co do transakcji offline natomiast nadal nie wiem jaki ma to związek z subskrypcjami ;)
Podsumuję naszą rozmowę - w Polsce (oprócz samolotu) już nigdzie transakcje nie robią się offline, łącznie z subskrypcjami.
  • Odpowiedz
łącznie z subskrypcjami.


@f0ku5: subskrybcje moga sie robic offline. moga ale nie musza - jezeli nie masz pieniedzy na koncie.
  • Odpowiedz
w Polsce (oprócz samolotu) już nigdzie transakcje nie robią się offline, łącznie z subskrypcjami.


@f0ku5: i to ze ty nie miales, to nie znaczy ze nie jest to mozliwe.
  • Odpowiedz
No ale trudno, widzę, że Cię nie przekonam :)


@f0ku5: no nie przekonasz, bo widzialem na revolucie kilka przypadkow jak ktos usunal np karte zamiast anulowac subskrybcji, a pozniej plakal ze mial opozniona transakcje z tej wlasnie subskrybcji i negatywne saldo.
  • Odpowiedz