Wpis z mikrobloga

#mandat #policja #bagiety ja #!$%@?, dostałem mandat 2500 zł za jazdę na rowerze po alkoholu. 500 m do domu, 3 kieliszki wina 0,6%…. Nie da się tego odrobić w kamieniołomach lub coś z tym innego zrobić? Można odroczyć lub raty?
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kongoku: Trzeba było nie przyjmować i wnieść sprzeciw do sądu licząc na to, że sąd da 10x niższą karę. Teraz pozostaje czekać na zamianę mandatu na areszt, jeśli nie uda mi się ściągnąć kasy z konta.
  • Odpowiedz
@kongoku:
Cywilizowany świat: ludzie i tak jeżdżą po alkoholu, więc zrobimy niskie kary i wysokie limity, żeby zachęcić do jazdy rowerem, a nie wsiadania za kółko.
Polska: dowalimy wysokie kary i napuścimy policję na rowerzystów, tak żeby najebusy wsiadały do samochodu, bo jest mniejsza szansa na kontrolę.

No super pomysł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kongoku: na przyszłość nie przyjmować mandatu, w sądzie można spróbować wywalczyć odstąpienie od wymierzenia kary albo jej nadzwyczajne złagodzenie. Chociaż inna sprawa, że prawnik za to też weźmie spokojnie z 1000 zł :p
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Ale czym ty mówisz, kraje, które mają ten limit wyższy nadal dałyby mandat koledze, bo te kraje mają 0,5promila, czytaj to o czym pisałem, że od połowy jesteś już nietrzeźwy a nie "po spożyciu", więc tka czy siak by dostał nawet na wyższym limicie, bo to jest moment gdzie nie tylko masz opóźnioną reakcję ale i wzrok ci się pogarsza i kilka innych rzeczy.


@voldi: ale te 0,5 promila to jest limit na prowadzenie auta,
  • Odpowiedz
@kongoku: tak, mozesz złozyc wniosek nawet w komisariacie, do 1 tyg czasu, o zmiejszenie wymiaru kary jak i rozłożenie na raty. KOmentand ma prawoto zdecydować. Do sądu zresztą tez mozesz złozyc wniosek o zamianę na prace społeczne chociazby.
  • Odpowiedz
mówimy o rowerze i 0.6 promila, jak wjedziesz w kogoś rowerem 15km/h ważąc 70-80 to najwyzej go poobijasz, jadąc autem 40-50km na godzinę można zabić. Nie mówię, że jazda po alko jest dobra, mówię, że kara wymierzona na OPa była niewspółmierna do tego co zrobił, #!$%@?ć kierowców którzy jeżdżą po alko, ale na rowerze na jakiejś wsi mając 0.6 promila to jeździ 90% osób.


@Retsew: Na rowerze jesteś uczestnikiem ruchu
  • Odpowiedz
@kongoku: Może coś cię to nauczy alkoholiku i następnym razem nie wsiądziesz na rower po pijaku. Idź i prowadź rower następnym razem, a nie rozpędzonym pojazdem i z upośledzoną po alkoholu orientacją przestrzenną stwarzasz zagrożenie.
  • Odpowiedz
@kongoku: słyszałem o przypadku, gdzie zawodowy kierowca po jeździe na rowerze po kilku piwach stracił uprawnienia na wszystkie kategorie i źródło zarobku z dnia na dzień. Więc niestety trzeba uważać.
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1 na komendzie obojętnie jakiej czy tam gdzie pracuje policjant który wystawił mandat? Miałeś taką sytuacje? Co napisać, co działa? Po prostu piszę pismo i zanoszę osobiscie na komendę?
  • Odpowiedz
@Retsew te 90% na wioskach jeździ, aż #!$%@? się komuś pod samochód. Albo co gorsze, kierowca próbując uniknąć pijanego idioty będzie próbował odbić i sam sobie zrobi krzywdę. 0.6 promila to nie jest szklanka piwa, i OP wiedział że jedzie pod wpływem, kara jest współmierna (i nadal za niska), gdyby jechał autem dostałby maksymalny wymiar + sprawę w sądzie z zakazem prowadzenia pojazdów + kwotę do zapłacenia na fundusz ofiar pijanych
  • Odpowiedz