Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurzają ludzie niekoniecznie starsi, którzy wloką się rowerem jedyną przejezdną ulicą w mieście, choć mogą wcześniej skręcić i przejechać się osiedlem bo i tak w końcu tam podążają, ale nie - każdy jest mądrzejszy od papieża i nie dość, że trzeba sobie utrudnić życie to jeszcze kierowcom. A weź jeszcze wrzaśnij na takiego to odkrzyczy ci jakimś niezrozumiałym bełkotem.

#rower #moher #idioci #kierowcy #kierowca
  • 16
  • Odpowiedz
A to droga nie jest też dla rowerzystów?


@Bialy_Mis: oj jest, ale jest w złym stanie, także rowerzysta nią jadący jeździ praktycznie po samych dziurach, a przy okazji ostro spowalnia samochody - na osiedlu jest położona kostka i tam bardzo rzadko ktoś jeździ także nie dość, ze przyjemniej to jeszcze bezpieczniej, ale niektórzy jak widać nie mogą żyć bez masochizmu. Sam jak jeżdżę rowerem do tego miasta to od razu
  • Odpowiedz
ale wiesz że za jazdę po chodniku jest mandat?


@morfis2: nie każę jeździć po chodniku tylko drodze osiedlowej z kostki brukowej, a za jazdę po chodniku jest mandat tylko i jedynie wtedy gdy jest ograniczenie prędkości do 30 km/h.
  • Odpowiedz
za jazdę po chodniku jest mandat tylko i jedynie wtedy gdy jest ograniczenie prędkości do 30 km/h


@rbk17: no chyba nie

"5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo,
  • Odpowiedz
nie kodeks, a prawo o ruchu drogowym


@chochol: jeśli tak to dzięki, że poprawiłeś moją niewiedzę ale podkreślam - nie to jest przedmiotem dyskusji.
  • Odpowiedz
@rbk17: nie widzę tu dyskusji - raczej twoje narzekanie na rowerzystów, którzy jadą zgodnie z prawem, na których zresztą #!$%@? wie czemu wrzeszczysz samemu nie znając przepisów
  • Odpowiedz
@chochol: sam jestem rowerzystą i staram się tylko jak mogę ułatwiać kierowcom jazdę, gdyż w większości przypadków nie jest to wycieczka tylko spieszą się coś załatwić. Chodzi mi o to, że niepotrzebnie wleką się pewnym odcinkiem, na którym wręcz blokują ruch, gdyż jezdnia jest zbyt wąska aby minęły się 2 samochody i rowerzysta, dodatkowo ta droga.

Ale ok rozumiem, że jesteś człowiekiem, który popiera każde niekulturalne zachowania o ile są zgodne z prawem?

No proszę a jednak można jeździć po
  • Odpowiedz
@rbk17: Po prostu uważam, że jedynym niekulturalnym w tym przypadku jesteś ty, niesłusznie wrzeszczący na rowerzystę. Nie uważam, że nasze prawo jest idealne i jestem za tym, żeby sobie wzajemnie pomagać na drodze, ale jako rowerzysta chyba powinieneś doskonale rozumieć, że droga nie jest tylko dla samochodów. Jak trafiasz na traktor, to też musisz coś wrzasnąć do traktorzysty?

Wkleiłem wyżej to samo, potwierdzając, że nie masz racji pisząc o jakichś
  • Odpowiedz
@chochol: nigdy na nikogo nie wrzasnąłem, napisałem to bo taki mi się wydaje, że niektórzy reagują. A te 30 km/h widziałem w programie "Drogówka", że jak jest ograniczenie do 30 km/h i nie ma wydzielonej ścieżki rowerowej to wtedy obowiązkowo trzeba jechać ulicą.
  • Odpowiedz
@rbk17: Już się głupio nie tłumacz. Szukałeś poklasku i trochę ci nie wyszło, więc przyjmij to na klatę.

Jako kierowca, wiedzę o przepisach powinieneś czerpać z ustawy, a nie z telewizji. Z korzyścią dla siebie i innych.
  • Odpowiedz
Już się głupio nie tłumacz. Szukałeś poklasku i trochę ci nie wyszło


@chochol: a Ty nie szukasz dowartościowania się poprawiając ludzi na forach? Z ciekawości, że Cię spytam - ile masz lat?
  • Odpowiedz
Nie wiem po co miałbym ci podawać swój wiek.


@chochol: a to już inna sprawa - ciekawi mnie właśnie taka postawa w ludziach(sam ją kiedyś prezentowałem) czy najczęściej ją prezentują w wieku około 20 lat i czy później u większości przemija. Zatem czy jesteś w okolicach 20? Nie musisz pisać jak nie chcesz.
  • Odpowiedz