Wpis z mikrobloga

@roleta_ciagnik: Odnieś się do tych danych, które podaje Dylewski w tym filmie. Reszta nie ma znaczenia.

Ostatnio gadałem z pewnym kolesiem, który strasznie utyskiwał, że TVP kłamie bardziej niż TVN. Odpowiedziałem mu, że nie oglądam ani jednej telewizji ani drugiej. Był oburzony, że nic nie wiem o tych telewizjach i ich przekazach i w takim razie nie wiem jak jest.

Jak można poznać prawdę oglądając tylko różne kłamstwa z różnych stron?
@oydamoydam: Wyśmiałeś gościa który wyśmiał Dylewskiego ja się przyłączam do wyśmiewania Dylewskiego, Wiem że kiedyś gadał bzdury jak go oglądałem o Chinach a interesowałem się tym jak fałszują swoje PKB, Totalne dmuchanie balona i pomijanie ich wad i kłamstw gospodarczych.
@oydamoydam: No to jest właśnie mój zarzut, jak go jeszcze oglądałem to też mi się się wydawał rzeczowy i przestałem mu ufać jak doszedł do tematu Chin, gdzie wychwalał ich w niebogłosy i pokazywał tylko dane które są na ich korzyść. Czy tak trudno zrozumieć że manipulowanie danymi jest bardzo proste. Nawet nie odniosłem się w moim komentarzu do tego filmu, który wstawiłeś bo wiem że w poprzednich Dylewski #!$%@? jak
Napierała


@roleta_ciagnik: Napierała wierzy w idealistyczny obraz stosunków międzynarodowych. A suche dane są ze świata realistów.

Podstawowym założeniem idealizmu jest postrzeganie stosunków międzynarodowych przez pryzmat zasad, wartości moralnych oraz prawa, nie zaś z perspektywy potęgi (power) i interesu narodowego, jak czyni to realizm.
@oydamoydam: No i właśnie o to chodzi że Dylewski sobie je dobiera pod tezę więc nawet nie należy do tych realistów, zresztą napisałem że Napierała jest debilem, daje ci tylko drugą perspektywę o której nie usłyszysz w filmach Dylewskiego