Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem
Jako ze lato niestety zbliza sie ku koncowi, a mam w pamieci ostatni depresyjny, szary i wietrzny okres pazdziernik-kwiecień, to szukam czegos na workation, by chociaz na miesiąc styczen wyrwac sie z tego marazmu.

Ostatnie moje lata wakacji i podrozowania byly raczej na zasadzie by cos konkretnego odwiedzic czy przezyc, a segment plaza-slonce-morze jakos mnie szczegolnie nie ciagnal. Tak teraz szukam czegos pod słoneczne dni i miłe spacery po plaży.
Czy na styczeń jakikolwiek kierunek w Europie się do tego nadaje? Czy jednak trzeba odbić sie dalej na jakies Malediwy czy inne Zanzibary.

Tu patrze w kierunku #wyspykanaryjskie, generalnie #hiszpania, Cypr czy Algavre. Przeglądam średnie temperatury w tych regionach, szału nie ma i jest troche gorzej niż się spodziewałem, jednak upalów i taplania w wodzie nie oczekuję. Ale nie chce ubierać się w kurtkę, ani budzić w szaroburych klimatach, byłoby coś sensownego?
  • 3
@Gedovius: No to na Kanarach w kurtce byś nie chodził, na Cyprze trochę chłodniej, ale też pewnie kurtka byłaby zbędna, przynajmniej w dzień. Widoki powinny być okej.

Jeśli chodzi o jakąś wakacyjną pogodę to w Europie i okolicach nie ma szans. Najbliżej zatoka Perska, dalej Kenia czy Zanzibar, a później Azja Południowo-Wschodnia. Azja byłaby najlepsza kosztowo na miejscu. Choć lot pewnie wyszedłby niewiele drożej niż Zatoka i tak samo jak Afryka.
@Gedovius: W Algarve w styczniu średnia temperatura to 13-16 stopni więc bez tragedii, byćmoze nie jest to najcieplejszy wybór ale miesjce jest niesamowite, pełne malowniczych plaż pomiędzy klifami i bardzo przyjemny, europejski feel. Pomimo, że to ocean to czuć tam ten fajny śródziemnomorski klimat.
@Gedovius: na kanarach zalezy to od wyspy. W styczniu widziałem 25 st. na Teneryfie i było super przyjemnie, za to na Lanzarote i Fuercie mogło wiać jak diabli i padać nawet w czerwcu. Temp. wtedy to około 18-20 stopni, ale do przeżycia.