Wpis z mikrobloga

@cadcadcad: 1. Jak wyżej, Endorfy to syf dla frajerów.
2. Gorszych timingów na RAM nie było? Przy tym taktowaniu wypadałoby jednak celować w 30.
3. 4 koła na grafikę i 5 stów na obudowę? Jak cię stać na takie GPU to stać cię na porządną budę.
4. 2TB SSD? W ile ty gier tłuczesz jednocześnie?
5. Kupowanie w tej chwili 4070 Ti za 4 tys. podczas gdy niewiele wolniejszy 7800 XT
purrminator - @cadcadcad: 1. Jak wyżej, Endorfy to syf dla frajerów.
2. Gorszych timi...

źródło: AVG-FPS-1440-1024x1024

Pobierz
  • Odpowiedz
@cadcadcad:
1.intela na amd. da się w tej cenie zmieścić samej 7800x3d któy jest dużo lepszym procesorem do gier.
2. navisa na liquid freezer 2 albo na powietrzne, ryzen nie potrzebuje wodnego.
3.zasilacz na jakiegoś corsaira
4. obudowę na coś w stylu 500dx, p400a jak już tyle wydajesz
zakładam, że RTX wybrałeś bo chcesz dlss i wydajnośc w RT a nie przypadkowo.
  • Odpowiedz
znając życie chłopy mają 1/10 tego a narzekają na endorfy


@cadcadcad: @xiv7 u mnie siedzi i9/4090/128GB i też uważam że Endorfy nie warto

To SPC, polsko-chińskie produkty (miałem sporo rzeczy od nich). Jak się nie ma kasy absolutnie na nic innego, spoko.

W zestawie za 9k iść w to, nie warto
  • Odpowiedz
@xiv7 Akurat nie trafiłeś, ale nawet jakbym miał gównianego kompa to nie znaczy, że nie mogę narzekać. Po prostu endorfy to dobry sprzęt, ale do tanich komputerów. Za 500 zł to kupujesz zasilacz np. od seasonica czy corsaira, bo jest zwyczajnie lepszy. W obudowie za 500 zł nie ma filtra przeciwkurzowego z przodu, też trochę śmieszna rzecz.
W tej cenie kupisz lepsze podzespoły i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu Raczej bym nie kupił PSU od Endorfy, ale w kwestii obudów poczynili spore postępy względem Silentium i używania blach tak cienkich, że midtower ważył nieco ponad 2.5kg.
Ostatnie obudowy od Endorfy są zdecydowanie solidniejsze i bardziej przemyślane, ale average vikop enjoyer będzie jeszcze przez lata powielać, że robią budy z gównolitu mimo, że to aktualnie nieprawda.
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: @speedygonzales1 @Tak_masz_racje @purrminator
Jeśli chodzi o to skąd mam tą listę to po prostu pooglądałem różne techliptony i inne 'polecane zestawy komputerowe' i takie większość poleca w zestawach do 9k

9k to absolutna górna granica i nie, tutaj już nie mogę powiedzieć 'a, to dołożę jeszcze X i będę miał lepsze'
2TB to absolutnie minimum, takie jest moje wymaganie i pytanie 'po co ci to' w przypadku pamięci jest dość
  • Odpowiedz
pooglądałem różne techliptony i inne 'polecane zestawy komputerowe'


@cadcadcad: no to przynajmniej się dowiedziałeś ile takie "polecanie" jest warte. I nie ma w tym żadnego przypadku że polska firma jest polecana przez polskich tech-recenzentów: mają za to konkretnie płacone.

2TB to absolutnie minimum, takie jest moje wymaganie


@cadcadcad: tyle to wiem, próbowałem ustalić czy to wymaganie opiera się na fanaberiach czy faktycznym zapotrzebowaniu. Bo równie dobrze 8TB możesz tam wrzucić.
  • Odpowiedz
no ja nie pisałęm aby rtxa zmieniać bo myślałem, że włąśnie go wybrałeś bo chcesz RT, tu nvidia ma jednak nadal przewage.

rx7800xtx

masz na myśli 7900xt/ 7900xtx jak rozumiem? bo 7800xt to niższa pólka cenowa niż 4070Ti. to z RT w takim cyberpunku albo hogwarts legacy 4070ti będize wydajniejsza niz 7900xt

___
co od procka to sam mozesz popatrzeć. potem jeszcze zobacz na pobór prądu na końcu i zauważysz, ze 13600k
  • Odpowiedz
@cadcadcad: nic do mnie nie pisałeś co by sugerowało, ze masz potrzebę a nie czytałem całego wątku (w sumie to prawie wcale odpowiedzi nie czytałem innych). robisz coś aby potrzebować pcie5?
10129 - @cadcadcad: nic do mnie nie pisałeś co by sugerowało, ze masz potrzebę a nie ...

źródło: pic_disp

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: nie, nie potrzebuję, ale myślałem że jest to warte większych pieniędzy, bo "B650E: vice-najdroższy chipset, ale wspierający wszędzie najnowszą generację PCI-Ex"
  • Odpowiedz
@cadcadcad: to czy jest warte większych pieniędzy zależy od tego czy to wykorzystujesz. bo co z tego, ze ma funkcje więcej jak jej nie użyjesz nigdy? jak robisz cos do pracy gdzie przewalasz olbrzymie ilości danych to wtedy ma to sens aby kupić dysk pod pcie5, ale jka komp do gier to tak średnio to widzę.

aktualnie rtx 4090 nawet na pcie 3.0 ma nieznaczącą stratę wydajności względem 4.0
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4090-pci-express-scaling/28.html
2%.
  • Odpowiedz