Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób podróżujących po świecie. Chodzi o wizy do różnych krajów. Na jak długo przed podróżą trzeba je wyrabiać? Wszystko można załatwić przez internet? Ciekawi mnie jak to wygląda u osób podróżujących po kilka miesięcy "bez planu" albo "z planem". Trzeba pół dnia ogarniać wizy do krajów, które ma zamiarsię odwiedzić? Po nowym roku chciałbym odwiedzić Egipt i Emiraty, może Izrael- tu jak z wizami? To w ogóle są bezpieczne miejsca? #podrozujzwykopem #podroze #wycieczka #bliskiwschod #egipt #pytanie #izrael #dubaj
  • 13
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Wszystko zależy od kraju, na stronce gov.pl znajdziesz potrzebne informacje W wielu krajach jest tzw visa on arrival w celach turystyczych, przyjezdzasz i dostajesz na X dni, w Egipcie chyba trzeba cos wypełnić i zapłacić. iz**el z tego co wiem nawet nie wbija do paszportu tylko daje świstek, bo później mogą być problemy w niektórych krajach arabskich.
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Co do bezpieczeństwa, w ZEA głos Ci z glowy nie spadnie, o Egipcie raczej pozytywów nie słyszałem no ale w Izrealu to sie wiecznie coś odwala wiec ciezko stwierdzic co bedzie w kolejnym roku
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: Z covidem raczej spokój, co do takiej wycieczki to nie wiem czego oczekujesz, jeżeli interesują cię te 3 kraje to zacząłbym od Dubaju 3-4 dni, Izrael tyle samo i resztę czasu wygrzał się na płazy w Egipcie
  • Odpowiedz
Na jak długo przed podróżą trzeba je wyrabiać? Wszystko można załatwić przez internet?


@DarthKenobi: Zalezy od kraju.

Ciekawi mnie jak to wygląda u osób podróżujących po kilka miesięcy "bez planu" albo "z
  • Odpowiedz