Wpis z mikrobloga

Pytanie mam do ludzi ktorzy pałają nienawiścią do Ukraińców w Polsce, skąd się to u was wzięło? Mieliście jakieś nieprzyjemne sytuacje czy po prostu Polska dla Polaków i jak słyszycie jakiś obcy język to od razu się w was krew gotuje? Pytam bo widziałem teraz tiktoka z tą akcją patusów w uberze i tam same komentarze typu hehe dobre chłopaki, tak trzymać, więc zastanawia mnie skąd to się bierze, bo zauwazylem ze ta nienawisc to nie jest juz domena tylko patusow, a wchodzi coraz bardziej w mainstream.
I chodzi mi stricte o podejscie do ludzi, bo wobec polityki rzadu w sprawie Ukraincow to rozumiem ze można mieć zastrzeżenia.

#ukraina #konfederacja #pis #pytanie
  • 11
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy: Myślę że nienawiść to zbyt duże słowo. A skąd się wzięła? Spowodowali to rządzący którzy sprawili, że wielu ludzi poczuło się we własnym kraju obywatelami drugiej kategorii. Należało pomagać, ale z głową i nie kosztem krajan. Ukraińcy to często ludzie z ciężkim charakterem, głośni, butni, zawzięci, szybko zawłaszczający miejsce w którym funkcjonują, potrafiący skutecznie drenować system socjalny.
@NowyTonyHawkTylkoZeRapowy Bo to imigranci, jak z Ukrainy czy Białorusi. Niby spoko bo pracują, ale przez to zabierają pracę, bo opłaca się zatrudnić za pół darmo 2 Ukraińców niż 1 Polaka, a do tego mają #!$%@? w nasze zasady. Śmiecą, puszczają głośno muzykę, piją alkohol w miejscu publicznym i udają że nie rozumieją pi polsku. Oczywiście polska imigracja też tak robi, a w ogóle to Polacy w polsce też xD. No i do