Wpis z mikrobloga

@Beckham: Inteligentny Inwestor to podstawa. Potem poszedłbym w coś z wyceny przedsiębiorstw od Damodarana albo Panfila, mają tego sporo więc coś znajdziesz dla siebie. Po tych pozycjach możesz ogarnąć coś stricte o strategiach ale to już dużo zależy od tego w co chcesz inwestować i w jaki sposób. Ja polecam "One Up On Wall Street" Lyncha, "Random Walk Down Wall Street" Malkiela i "The Little Book That Still Beats the Market"
Finansowa forteca jest spoko bo tłumaczy jak debilowi. Psychologia pieniędzy to taki pop-science w ogólnym podejściu do finansów. Przy tym fajna lekka, do połknięcia w dwa popołudnia.
@Beckham:
Morgan Housel Psychologia pieniędzy - prosta książka dla Kowalskiego, a jednocześnie mega konkretna, bez lania wody, czyta się świetnie i to od niej sugeruję zacząć
Finansowa forteca - z perspektywy czasu wydaje się być trochę prymitywna, ale ja miło wspominam wszystko co ten pan tworzy, bo są to dobre podstawy, szczególnie, że gość pisze też trochę o naszym podwórku
Daniel Kahneman Pułapki myślenia. - noblista i jeden z pionierów psychologii
@Beckham: Przeczytałem dwa tomy "Sztuki spekulacji po latach" od Zenona Komara, ale było to ze trzy lata temu. Jeśli znasz podstawy działania rynku, a chciałbyś się skupić na psychologii inwestowania, to raczej bym ją odpuścił na ten moment.

Generalnie podpisuję się pod tymi pozycjami, o których wspomniał @paulomac

Osobiście nie polecam pozycji, która jest często polecana, czyli "Inteligentnego Inwestora" Grahama. Jest to trudna książka, a jeśli nie zamierzasz inwestować aktywnie w