Wpis z mikrobloga

  • 0
@RandomowyMirek: ASG, ale ludzie odwiedzają wiele tagów przecież i posiadają różne sprzęty i szeroki zakres wiedzy.

@10129 : Na początek to pewnie strzelanie do puszek będzie mnie bawić i w zupełności wystarczy.
Do celowania w sam środek tarczy to jestem świadom, że nie ten zakres cenowy :)
a, to asg się nie interesuje. ogólnie z wiatrówki na gaz samopowtarzalnymi w tej cenie to do puszek na 10m jest problem (w sensie rozrzut na tyle duży, ze mozęsz chybić nie z włąsnej winy), asg na 30m gdzie są na ogół mniej celne? średnio to widzę.

ps. na 30m bez kolimatora to puszki prawie nie widać

@Beeercik:
Ostatnio dla beki kupiłem sobie hatsan mod25 supercharger za jakieś grosze. Da się tym celnie strzelać na 25m. Tylko, że to łamana wiatrówka w formie duużego pistoletu. Nie słyszałem o strzelanie z ASG na takie odległości. A tak w ogóle to chyba prościej zrobić sobie pozwolenie ;)
@Beeercik: Zdefiniuj "celnie". Wtedy można coś polecić.
Czy celnie na 30m, znaczy trafić w cel wielkości pięści? Czy może drzwi od stodoły?
Od razu piszę, że co do celu wielkości pięści na 30m będzie problem w tej cenie. Jeśli nie w sprzęcie, to założę się, że w strzelcu.
@Beeercik: W tym budżecie Beeman P-17 wydaje się fajnym wyborem. Nie jest to CO2, ale wykorzystuje sprężony gaz. Jest precyzyjny, powtarzalny i ma zapas energii, choć niekoniecznie na 30m. Jak nie ten, to pewnie do nieco ambitniejszego strzelania szukałbym czegoś podobnego z gwintowaną lufą na śrut diabolo.
  • 0
@10129 @fiddle @krak @xavhowk @dos_badass

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

Przemyślałem sprawę rozglądając się po podwórku i doszedłem do wniosku, że przegiąłem trochę z tymi 30 metrami.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wystarczy mi w zupełności 15 metrów celnego zasięgu w strzelaniu do puszek czy innych celów o rozmiarach ~10x10cm.

Mam nadzieję, że to trochę ułatwi poszukiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Beeercik: Cóż, sam nienawidzę jak ktoś poleca coś poza widełkami cenowymi, ale sam muszę eto zrobić.
Nic sensownego na co2 pod kątem celności na tym dystansie w tych widełkach nie znajdziesz.
Ale tak 100 zł więcej i jest rewolwer Crosman Vigilante/ Crosman 357 - nowy.
Używkę pewnie znajdziesz w Twoich pieniądzach.
Na allegro lokalnie jest aktualnie używka lov21 za 350. Gdybym nie miał swojego arsenału to sam bym brał.
Jeśli natomiast
@Beeercik: a planujesz grać w asg i tego używać? bo w sumie czemu asg a nie wiatrówka jak do puszko bicia?
rozważałem jakiś czas temu sam kupienie asg do strzelania do celu, ale to tylko danego, że jak z wiatrówki pistoletu w domu strzelam to kot się bardzo boi i nie mogę bo to głośne >.>
@krak: z tego beemana to i na 45m typ osiągnął skupienie 7.5cm, zakłądam, zę przeciętny strzelec z wolnej ręki na tym dystansie będzie o wiele większe błędy robił niż ten pistolet.
https://www.airgunforum.ca/forums/topic76922.html
inny z 10m, 1cm skupienia. chyba jak ktoś nie ma aspiracji do poważnego trenowania w klubie strzelectwa to ten beem wystarczy do śmierci pod względem celności.
10129 - @krak: z tego beemana to i na 45m typ osiągnął skupienie 7.5cm, zakłądam, zę ...

źródło: 08-22-19-04-P17-Meisterkugeln-group

Pobierz
Crosman Vigilante/ Crosman 357


@krak: @Beeercik A ile hałasu to robi, no i respekt jak w Teksasie xD
Mam Vigilante, jak dla mnie celna ale ja się nie znam. Ogólnie to na większe odległości ogranicza rozmiar przyrządów celowniczych i mój wzrok.
@10129: Dlatego mówię, że Beeman nie ma konkurencji na tej półce cenowej, a nawet często bije sprzęty dwukrotnie droższe. Jeśli komuś zależy na celności to należy brać.

@wshk: Przyrządy w crossmanie są ok, stosunkowo długa linia celowania, regulowane. Dla mnie był świetny do trenowania timingu w szybkich konkurencjach na zawodach podwórkowych z palnej. Typu: 10 strzałów w 30 sekund.
Przyrządy w crossmanie są ok, stosunkowo długa linia celowania, regulowane


@krak: No tak, tylko jak strzelasz w tą puszkę na 30 metrów to ona jakaś mała się robi a muszka duża xD