Wpis z mikrobloga

ale po co to jak Face ID działa bezbłędnie


@xxcorexx: Jak patrzysz na telefon xD
Teraz weź sobie odblokuj leżący telefon żeby np. zerknąć na coś bez jego podnoszenia z biurka.
No ale wiem, w apple to by nie było emejzing, jakbyś nie zobaczył kartofla zanim podświetli się ekran i rozpozna twarz xD
@DragonEW @Drejser @tellet Bzdura, wystarczy wyłączyć opcję żeby Face ID wymagało uwagi i działa bez problemu nawet w okularach przeciwsłonecznych, inaczej musisz faktycznie patrzeć na telefon żeby się odblokował co akurat ma sens jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie.
Chociaż brakuje mi w iOSie czegoś takiego jak smartlock w samsungu(który i tak nigdy nie dobrze nie działał) żeby był zawsze odblokowany przy połączeniu z danym WiFi(czyli np w domu).

Btw @Drejser po co
b.....s - @DragonEW @Drejser @tellet Bzdura, wystarczy wyłączyć opcję żeby Face ID wy...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@pankalmar: Choćby z autoryzacjami w apce bankowej jak telefon stoi na ładowarce - nie mam potrzeby patrzeć na jego ekran, wystarczy że on mnie rozpozna, np. przy wspomnianych okularach przeciwsłonecznych, bo telefon nie widzi czy faktycznie na niego patrzysz albo podczas jazdy samochodem - wtedy nie trzeba odrywać wzroku od drogi, wystarczy widzenie peryferyjne. Mimo że zawsze używam CarPlaya to w wyjątkowych sytuacjach trzeba coś zrobić bezpośrednio na telefonie jak się
@xxcorexx: Ok, w takim razie to jest odpowiedź. Inni ludzie miewają takie sytuacje, czasem nawet dosć często, więc możliwość szybkiego odblokowania "z palca" jest dla nich ważna. Pozdrawiam i miłego weekendu!