Wpis z mikrobloga

Mirosławy, co jest nie tak z rekruterami na linkedin? Kiedyś potrafili się przedstawić, napisać, jakie stanowisko proponują, jaka firma, miasto, itp. A w ostatnim czasie ciągle tylko wiadomości "Dej pan numer". Na prośbę o szczegóły łaskawie odpiszą "Prowadzę rekrutację... a więcej to mogę przez telefon" ¯\(ツ)/¯

Jestem starym dziadem, czy Wy też uważacie to za brak szacunku i kultury? Czy to jakiś nowy trend na podbijanie sobie statystyk zdobytych numerów w bazie?

#pracbaza #rekrutacja
Ostryimglisty - Mirosławy, co jest nie tak z rekruterami na linkedin? Kiedyś potrafil...

źródło: wtf

Pobierz
  • 2
@Ostry_i_mglisty: Nie wyobrażam sobie być korposzczurem i podawać komukolwiek numer telefonu inny niż służbowy. Po coś ten email wymyślono a poza tym jak pracujesz to dzwoniący telefon cię wybudza ze skupienia na pracy a mejla możesz przejrzeć jak skończy się wena.
@Ostry_i_mglisty: mają wywalone, ja bym olał. U mnie z kolei jest troche inaczej - mam w doświadczeniu wiele technologii z IT, włącznie z embedded, ale jestem otwarty na propozycje tylko z c#/unity/gamedev i full remote. No i oczywiście dostaję oferty z typowego IT, czesto jest to praca hybrydowa a czasem nawet oferuja relokację.
Zapytałem jednego, jaki jest sens takiego spamowania mnie czymś, co mnie kompletnie nie interesuje, odpowiedział, że oferta jest