Wpis z mikrobloga

Tak analizuję sobie te 100 punktów KO i kilka rzeczy co mi się nie podoba:

5. Przedsiębiorcy zapłacą podatek dochodowy dopiero po otrzymaniu środków z tytułu zapłaconej faktury (kasowy PIT).

Metoda kasowa dla podatku dochodowego już przecież istnieje, co tutaj Oni niby mają na myśli?

48. Natychmiast przystąpimy do realizacji polityki antyprzemocowej.

Umm, czy tutaj mają na myśli te gównoustawy z domniemaniem winy i wywalaniem facetów z ich własnych domów?

60. Odbudujemy polską tradycję hodowli świń – budżet pokryje całość kosztów bioasekuracji.

61. Wprowadzimy dla rolników fundusz stabilizacyjny, pokrywający straty spowodowane oszustwami pośredników i szkodami łowieckimi.

82. Powołamy Ministerstwo Przemysłu z siedzibą na Śląsku.

83. Język śląski zostanie uznany za język regionalny. Ponownie złożymy ustawę, która nada językowi śląskiemu status języka regionalnego, a tym samym odpowie na oczekiwania Ślązaków.

Oni tak serio?

<removed part, morning lag error ( ͡° ͜ʖ ͡°)>

98. Wprowadzimy ustawę o statusie artysty gwarantującą artystom i artystkom minimum zabezpieczenia socjalnego, dostęp do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych uwzględniający specyfikę pracy.

Tu chyba sobie jaja robią...

Ogólnie spora część punktów w miarę spoko, chociaż pewnie tego co by mnie najbardziej interesowało (belka) nie wprowadzą. Problem też taki, że powyższe punkty bardzo mnie bolą.

No i gdzie temat atomu?

#ko #polityka #po #100konkretow #tusk
  • 2